1.Sınıf 2. Dönem Veli Toplantı Tutanağı Örneği

yorumsuz
1.713 kez okundu

1. sınıflar 2. dönem 1. veli toplantısı tutanağı örneği. (Alınan Kararlar Yok)

Veli Toplantısı Tutanağı Örneği aşağıdaki yeralmaktadır. İndirip yazdırmak için linki tıklayınız.

Veli Toplantısı Tutanak Örneği indir

2012-2013 ÖĞRETİM YILI ALİ ÇETİNKAYA İLKOKULU II. DÖNEM 1-B SINIFI VELİ TOPLANTISI TUTANAĞI

Toplantı Tarihi: 02.03.2013

Toplantı Saati : 13.30

Toplantı Yeri : ALİ ÇETİNKAYA İLKOKULU

GÜNDEM

 

 1. Açılış ve Yoklama
 2. I. Dönemin Değerlendirilmesi
 3. II Dönem Yapılacak Çalışmalar
 4. Büyükler Örnek Oluyor Okuma Projesi
 5. Okul Bahçesini Temizleme Kampanyası
 6. Sosyal Etkinlikler
 7. Kapanış

 

Toplantıya yukarıda belirtilen yer, tarih ve saatte başlandı ve gündem maddeleri görüşüldü.

 

 1. Toplantıya velilerin büyük çoğunluğunun katıldığı gözlendi. 
 2. Sınıf öğretmeni ……., I. Dönem ile ilgili olarak değerlendirme yaptı. I. Dönem gerek okuma-yazma, gerekse diğer derslerle ilgili olarak, planlama doğrultusunda çalışmaların yapıldığını, bu doğrultuda her bir öğrencinin belirtilen hedeflere ulaştırılmasına çalışıldığını, bu çalışmalarda da büyük oranda başarılı olunduğunu belirtti. Tüm çalışmalar boyunca desteklerinden dolayı velilere teşekkür etti. Veliler gelinen noktadan memnun olduklarını belirttiler. 
 1. II. Dönem ile ilgili olarak ………….., “Öğrencilerimizin çoğu okuma-yazma öğrendi. Ancak bundan sonra yine planlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Öğrenilenlerin pekiştirilmesi ve geliştirilebilmesi için yine sizin desteğiniz gerekiyor. Okuma düzeylerinin arttırılması, yazma düzeylerinin hızlandırılması, anlama çalışmaları ve diğer derslerle ilgili çalışmalarında sizin de evde planlı olarak öğrencinin yanında yer almanız onların başarısını arttıracaktır. Bu nedenle evde yapılması gereken çalışmalara gerekli özeni göstermenizi rica ediyorum.” dedi. Veliler her zaman öğretmene destek olacaklarını söylediler. 
 2. Okulda başlatılan okuma projesinden velilere söz edildi. Projede velilerin de okula gelerek öğrenci ile birlikte okuma yapması gerektiği, böylelikle onların büyüklerimiz de okumayı seviyor izlenimi edinerek okuma sevgisi geliştirebilecekleri üzerinde duruldu. Özellikle okuma yazmayı yeni öğrenen öğrencilerimizin okuma hızlarını geliştirici olacağı düşünülen bu projeye katılımın önemli olduğu vurgulandı. Aynı şekilde evde de devam edilirse okuma alışkanlığı kazanmada daha hızlı aşama kaydedileceği açıklandı. Gelişmiş ülkelerden örnekler verildi. Okuma alışkanlığı kazanan öğrencilerin üst öğrenimlerinde bu alışkanlıklarından nasıl yararlanabilecekleri üzerine bilgiler verildi. Veliler son derste sınıfta çocukla beraber okuma yapmak için fırsatları doğrultusunda katılacaklarını, projeyi desteklediklerini söylediler. 
 3. Temiz ve sağlıklı bir çevre bilinci oluşturmak ve çevresini temiz tutma alışkanlığı kazandırmak amacıyla okulumuz Sağlık, Temizlik, Beslenme ve Yeşilay Kulübünün başlattığı kampanyadan söz edildi. Bu kampanyaya göre öğrencilerimizin okul bahçesini temizleme çalışmalarına katılcakları belirtildi. Veliler alışkanlıkların küçük yaşta kazanılmasının daha kolay ve kalıcı olduğu, temiz ve sağlıklı çevre bilincinin her çocukta oluşturulması gerektiğini belirterek, kampanyaya destek verdiklerini ifade ettiler.Sosyal etkinlikler kapsamında sınıfımız öğrencilerinin ront çalışmaları hazırlayarak çalışmalarını sergilemelerinin planlandığı açıklandı. Velilere konu ile ilgili görüşleri soruldu. Veliler, öğrencilerin bu tür çalışmalardan zevk aldıklarını, sosyalleşme ve özgüven açısından yararlı bulduklarını, okul süresince bu tür çalışmaların yapılmasının gerekli olduğunu düşündüklerini ifade ettiler. Çalışmalar için gerekli durumlarda ve gerekli zamanda destek olacaklarını belirttiler.
 4.  Toplantıya II. Dönemde de başarılı olunması dileğiyle son verildi.

 

 

1-B SINIF ÖĞRETMENİ                                                                                                               OKUL MÜDÜRÜ


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.