Matematik 1 Çıkarmaya Hazırlık

yorumsuz
555 kez okundu

İlkokul 1. sınıf matematik dersi etkinlikleri. 1. sınıf matematik dersi çıkarma işlemini öğreniyorum etkinliği çalışma kağıdı indir. Çıkarma işlemi nedir? Boyama ile çıkarma işlemini öğreniyorum.

Çıkarma işlemine giriş etkinlik kağıdında, çıkarma işlemi yoktur. Çalışma sayfası, çıkarma işlemine hazırlık çalışmalarını içermektedir. Yani eksilme kavramına yönelik boyama çalışması içermektedir. Konunu iyi kavranabilmesi için öğrenci öncelikli olarak boyama çalışması yaparak resimde gördüğünü anlamalıdır. Daha sonra sorulan soruya resme göre yanıt vermeli.

Dört işlemi öğrencilerin iyi kavrayabilmesi için dört işlemin kurallarından çok kavramlarının öncelikli olarak öğretilmesi çok önemlidir. Bu nedenle çıkarma işleminin temel kavramlarından biri olan “eksilme, azalma” kavramlarına öncelik vermek gerekir. Bu sayfamızda sizlere sunduğumuz çalışma kağıdı buna uygundur.

Çıkarma işlemine hazırlık, çıkarma işlemi başlangıcı, çıkarma işlemi kavramları etkinlik kağıdını aşağıda verilen linkten indirebilirsiniz.

cikarma-boya-coz


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.