Şakacı Oyunu Okuma Bayramı İçin

yorumsuz
2.107 kez okundu

Okuma bayramı veya yıl sonu etkinliklerinde kullanabileceğiniz oyun metni.

ŞAKACI

SUNUCU :(Perdenin önünde )Sayın seyirciler, sırada bayramımızın sürpriz sanatçılarından biri var.Evet….
Alkışlarınızla karşınızda ŞAKACI…..(şakacı çıkmaz)Alkışı az buldu galiba biraz daha alkış lütfen.
ŞAKACI: Çıkayım mı?
SUNUCU: Çık çık
ŞAKACI: Sana soran olmadı.Ben seyircilere soruyorum.Ne dersiniz sayın büyüklerim, çıkayım mı benim değerli seyircilerim?
SEYİRCİLER: Çık çık…..
ŞAKACI.(Perdeyi aralar) iyi ama nerden çıkayım.(perde aralığından başını uzatır.Yüzünde komik bir maske vardır)
Hah buldun.(sağa –sola bakar)Abovvv! (başını çeker)Anneeee burası çok kalabalık! Tamam tamam itmeyin çıkıyorum…..(Çıkar sunucunun yanına gelir) ne bakıyorsun çıktık işte ne var?
SUNUCU:Kiraz var, erik var , muz var..Siz de ne var?
ŞAKACI: Bizde şakanın alası var…
SUNUCU: Mikrofon sizde kalsın sayın KAKACI ,pardon ŞAKACI….
ŞAKACI:Teşekkür ederim.(Seyircilerin yanına iner)Bu gecikmeden dolayı özür dilerim.İnsan her zaman dakik olmalı.Bazen böyle oluyor işte.(Saatine bakar)üstelik saatim de bozuk.(saati olan bir seyirciye yaklaşır)Affedersiniz saatiniz çalışıyor mu?(Seyirci “ evet” derse)ne güzel ! Benimkine de bir iş bulur musunuz?
Hayat pahalı,şöyle AYDA 1500-2000 LİRA kazanabilsem!Kim isteme değil mi?(Başka bir seyirciye yaklaşır)Siz AYDA 1500-2000 LİRA kazanmak istemez misiniz(Seyirci “evet” derse)Öyleyse AY a gidin canım AY A ne duruyorsunuz?
Hep paradan söz ettik hoş değil ama ne yapalım.Parasız bir şey olmuyor ki…Bozukta olsa , kağıtta olsa para paradır.Bazen parasız da kalırım.O zaman ne yaparım biliyor musunuz?Doğru annemin ya da babamın yanına giderim.Derim ki….(en tatlı sesiyle)Baba “bozuk paran var mı?Kağıt para istemiyorum ki…Tabiki “var” diyecek.İsterseniz burasını uygulamalı olarak gösterelim.(babasının yanına gider)Baba bozuk paran var mı?(parayı alır)Ver de tamir ettireyim.Nasıl numara ama…
Acayip espriler yaparım ben , sayın seyirciler.Acayip yaparım.Ben yaparım.Hem de tek başıma yaparım.Sadece espri değil ,acayip matematik de yaparım.Matematikteki hünerimi görmek ister misiniz?(Seyirciler evet der)Duyamıyorum istiyor musunuz?
İyi o zaman aklınızdan bir sayı tutun.Herhangi bir sayı.Tuttunuz mu?(Sesler) tuttunuz mu?iyi o zaman şimdide bırakın!(Seyircileri selamlayıp çıkar)


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.