5N1K Okuma Anlama Çalışmaları

yorumsuz
595 kez okundu

Her sınıfta olduğu gibi, ilkokul, 3. sınıf, Türkçe dersinde okuma ve anlama çalışmaları önemli bir yer tutar. Okuma ve okuduğunu anlama becerisinin kazanılması, üst öğretim kademelerinde öğrencilerin başarılı olmaları için gereklidir. Bunun yanı sıra öğrencilerin çevrelerinde olup bitenleri anlamaları, çevreleriyle etkili bir iletişim kurabilmeleri de okuduklarını, dinlediklerini anlamaları ile mümkündür.

İlkokul, 3. sınıf öğrencilerinin anlama becerilerinin geliştirilmesinde, onların seviyesine uygunluk önemlidir. Seviyelerine ve yaş grubu özelliklerine hitap eden, yakın çevrelerinden seçilen olaylarla ilgili okuma anlama metinleri ve metinlerin anlaşılmasına yönelik hazırlanan 5N1K soruları, öğrencilerde başarısızlık hissi yaratmadan onlarda okuma  ve okuduğunu anlama becerisinin geliştirilmesinde etkilidir.

Okuma anlama çalışma sayfasında yer alan okuma ve anlama metni, ilkokul, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf öğrencilerinin yanı sıra özel eğitim öğrencileri için de kullanılabilir. Okuma ve anlama metni için aşağıdaki linki tıklayınız.

evi-su-basti-anlama


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.