Labirent Bulmaca Sayfaları

1 yorum
2.119 kez okundu

Okul öncesi, 1. ve 2. sınıf çocukları için labirent bulmaca sayfaları.

Çocukların severek ve büyük bir zevkle yaptıkların etkinliklerin başında bulmaca çözmek gelir. Gerçi bu durum büyükler için de söz konusu ama çocuklarda zevkle yapma biraz daha fazla. Belki de çocuk bulmaca ile yeni bir şey yaptığını, yeni bir ürün elde ettiğini, kendi kendine bir şeyler bulduğunu düşündüğü içindir. Belki de bir şeyler yapabildiğini görmüş olmasıdır.

Çocuk bulmaca çözmeyi bu denli severken bizim yapmamız gereken, çocuğun düzeyine uygun bulmacalar çözmesini sağlamaktır. Bu nedenle okuma yazma bilmeyen öğrencilere önerilebilecek bulmaca türü olarak “labirent bulmaca” düşünülebilir. Aşağıda yer alan dosyada iki tane labirent bulmaca sunulmuştur. Bulmacaları çoklu olarak yayınlamıyoruz çünkü çocuk tüm bulmacaları aynı gün çözme çabasına girecek ve belki de bir bıkkınlık oluşacak çocukta bulmacaya karşı.

Labirent

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Labirent Bulmaca Sayfaları (1 Yorum)

  1. Bulmacanın eğitim aracı olarak kullanılmaya çalışılması gerçekten çok iyi bir uygulama. Bence zaman zaman değerlendirme veya pekiştirme aracı olarak kullanılmalı bulmaca aracı.