Okuma Anlama: Aslan İle Fare Sunusu

yorumsuz
4.089 kez okundu

Türkçe dersi okuma anlama çalışmaları. Okuduğumuzu anladık mı? Okuyalım anlayalım. Okuma anlama etkinlikleri sunusu. Hayvan masalları okuyalım.

aslan_ile_fareAslan ile Fare masalı slaytı. Okuma anlama çalışmaları için slayt Aslan İle Fare. Aslan ile fare hiç bir arada olur mu demeyin. Bakalım neler neler yaşamış aslan ile fare. Merak ediyorsunuz değil mi? Acaba küçücük fare ile ormanlar kralı aslanın ne işi olabilir diye. Evet okuyunca da göreceksiniz öyle şeyler oluyor ki ufacık fare, ormanlar kralı aslanın canını kurtarıyor.

Aslan ile Fare masalı sunu biçiminde hazırlanmış bir okuma anlama aracıdır. Masal el yazısı fontuyla yazıldığı için okuma yazmaya geçen 1. sınıf öğrencileri de kullanabilir. Masal sayfasını açtıktan sonra açılan sayfada masala ait yazıları göreceksiniz. Verilen yazıyı okuduktan sonra tıklama yoluyla ilerleyeceksiniz. Yani yazıyı okuduktan sonra tıklayıp yeni bir sayfaya geçiyorsunuz. Masal bittikten sonra okuduğunuzla ilgili sorular çıkacak karşınıza. Tabi ki bu soruları da kolaylıkla yanıtlayacaksınız. Çünkü okumayı dikkatli yaptınız.

Aşağıda indirme adresi verilen linki tıklayıp “Aslan İle Fare” masalını indirerek okuma anlama çalışmasına başlayabilirsiniz.

Aslan_İle_Fare


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.