3. Sınıf Çarpma İşlemi

yorumsuz
3.438 kez okundu

3. Sınıf Çarpma İşlemi

Üçüncü sınıflar için çarpma işlemi ile ilgili soru ve cevapları ile bilgiler bulunmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. 3. sınıf çarpma işlemi gayet kolay ve eğlenceli olmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. 3. sınıf çarpma işlemi ile ilgili problemlerden başlayalım. Bir kutunun içerisinde yani her birinde 46 adet kalem bulunmaktadır. O zaman kaç adet koli bulunur? Bu sorunun cevabı şu şekilde yapılır. On adet koli var ve altı ile de çarpın. Sonucunda çıkan sayı bu sorunun cevabıdır. Bunu sakın unutmayınız. 3. sınıf çarpma işlemi ile ilgili problemler sizlere anlatmaya devam edelim. Köyünün birinde otuz adet ev vardır. Evinin her birinde de ikişer odalar bulunmaktadır. Ayrıca her odadan da on adet sinek bulunur. Bu sorunun cevabını da çözelim. Otuz adet köyde ev varsa ilk önce otuz sayısını iki ile çarpınız. Çıkan sonucu da on ile çarpıp bulacaksınız. Sorunun cevabını işte bu şekilde sizler için çok daha kolay çarpma işlemi problemini anlatalım. Ormanda bulunan aslanın dört adet yavrusu bulunmaktadır. Bu yavrularında her birinin üçer tane yavrusu vardır. Sizce toplAm kaç yavru bulunur? Burada yapılması gereken işlem de sadece dört ile üç sayısını çarpmak olacaktır. Bu problemin sonucunu da bu şekilde bulacaksınız. Aslanın birinin dişlerinin sayısı yirmi üçtür. O zaman elli adet aslanın kaç dişleri var hesaplayınız? Burada yapılacak işlem yirmi üç sayısı ile elli üç sayısını çarpıp ve sonucu bulmaktır. İlkokulların çarpma işlemleri çok basit ve çok kolaydır. Bu siteden çarpma işlemlerinin sorularını çözümleri ile birlikte bulup rahatça çözebilirsiniz.

3. sınıf matematik derslerini ilkokul öğrencilerinin bazılarını biraz zorlamaktadır. Ama sitemize girip çarpma işlemi konularını çözümlü bir şekilde sorularının inceleyerek derslerinize başarılı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Hem de tüm çarpma işlemlerinin soruları açıklamaları ile birlikte verilmiştir. Çarpma işlemlerini anlamayan ve bir türlü çözemeyen 3. sınıf öğrencileri bu sayfada bulunan çarpma işlemi konularını inceleyip daha kolay anlayabileceklerdir. Bir çok ilkokul öğrencileri bu sayfadaki çarpma işlemi konularından bilgi edinin ve bu sayfada bulunan çarpma işlemi testlerini de çözmektedirler. 3. sınıf çarpma işlemi konusunda başarılı olamıyorsanız çarpma işlemi ile ilgili bir çok test çözmeye çalışmalısınız. Sitemizde çarpma işlemi konular ile ilgili çalışma sayfası bulunmaktadır. Aynı zaman da 3. sınıf çarpma işlemi tanıtımlarını da okuyabilirsiniz. Sitemizde bulunan çarpma işlemi problemlerinin cevapları sayesinde konuyu daha kolay anlayabilmeleri sağlanır. Kesinlikle denemenizi ve sitemize uğramanızı tavsiye ederim. Sizler de çarpma işlemi problemleri çözmek istiyorsanız hemen test çözmeye başlayın. Hem de en çok çözülen çarpma işlemi problemleri ve en popüler test soruları bile bulunmaktadır. Bir çok öğrenci buradaki çarpma işlemi problemlerini çözerek dersleri başarıya götürmüşlerdir.

Matematik derslerine yardımcı olabilecek konu anlatımları ile birlikte problemlerin çözümleri ile vardır. Online olarak ders çalışmayı seven öğrenciler için bir çok çarpma işlemi testleri bulunmaktadır. 3. sınıf matematik testleri ile çok kolayca öğrenmiş olacaksınız. Hem de buradaki testler sayesinde de ne kadar başarılı olduğunuzu da öğrenmiş olacaksınız. Çözümlü olan çarpma işlemi soruları öğrenciler için daha avantajlın olmaktadır. Bu tür çözümlü testler ve çözümlü problemler sizlerin çalışmalarında daha çok avantaj sağlamaktadır. Çözümlü sorular anlatıldığı zaman öğrenciler daha iyi bilgilenmiş olmaktadır. Aynı zaman da derslerinizi tekrar etmek için de bu sayfadaki çözümlü sorularından da bir kaç bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca sınav çalışmalarına da buradaki çözümlü sorular sizlere çok yardımcı olacaktır. Matematik derslerinde başarıyı yakalayamayan öğrencilere çok yardımcı olan bir sitedir. Çarpma işlemleri ne kadar zor gibi görünsede aslında tekrar etmeye ve çalışmaya başladığınız zaman inanın sizlere çarpma işlemleri çok kolay görünecektir. Koyunun birinde dört tane ayağı varsa on altı adet koyunda kaç tane ayağı vardır? Bu sorunun cevabını da şöyle yaplım. On dört sayısını dört sayısı ile çarpıp cevabı bulabilirsiniz. Sara üç yaşında babasının yaşı Saranın yaşının üç katının bir fazlasıyla Saranın babasının yaşı nedir?

Bu soru 3. sınıf öğrencilere ve bu sorunun benzeri de sınavlarda ve testlerde de sorulmaktadır. Bir yılda eğer dört mevsim varsa o zaman on dört yılda kaç mevsim bulunur? Yine yapılışı iki sayıyı da birbirleriyle çarpma olacaktır. Bir okulun sınıfında altı adet sıra varsa ve her sırada da ikişer adet öğrenci oturmaktaysa sınıfta kaç tane öğrenci bulunmaktadır? Bu soruda bulunan iki tane sayıyı birbirleriyle çarpın ve doğru cevabı bulunuz. Simay kahvaltı da iki adet haşlanmış yumurta yiyor. O zaman otuz günde Simay kaç adet haşlanmış yumurta yiyor? Sorunun cevabı iki ile otuz sayısını çarpınız. Sonuç altmış adettir. Bir köyde on bir adet yumurta vardır. O zaman kümeste dört günde kaç adet yumurta vardır? On bir sayısını dört ile çarpın. Bu anlattığımız sorular kolay çarpma işlemi problemleridir. Oldukça basit ve herkesinde kolayca işlem yapabileceği konulardır. Öğrenciler haftanın beş günü okula gitmektedirler. Ama dokuz haftada kaç gün öğrenciler okula giderler. Böylece sonucunu da dokuz ile beş sayısını çarpınız. Eğer bir pencerede üç adet cam vardır. Öyleyse sekiz pencerede sizce kaç adet pencere vardır?


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.