Canlı ve Cansız Varlıklar Kes Yapıştır Etkinliği

yorumsuz
7.951 kez okundu

Fen ve doğa etkinlikleri okul öncesi dönemden başlayarak ilkokul yıllarında da öğrencilerin ilgi ve dikkatini çeken, aynı zamanda severek katıldıkları etkinliklerdendir.

Okul öncesinde fen ve doğa etkinlikleri kapsamında yapılan çalışmalar, ilkokul 3. sınıfta fen bilimleri dersinde konular dahilinde yapılan etkinlikler, öğrencilerin çevrelerini tanıma ve çevrelerinde olup bitenleri anlama, sorgulama, araştırma, inceleme, sonuçlarını açıklama, kısaca bilimsel araştırma becerisi kazandırmada etkilidir.

Tüm bunların yanında, konularla ilgili görsellerden yararlanarak sınıfta ve ya evde yapılan çalışmalar da bilgilerin kazanılması sürecinde kullanılabilir.

Size sunulan sayfada ilkokul, 3. sınıf öğrencilerinin fen bilimleri dersi, canlı ve cansız varlıklar konusunda yararlanabilecekleri bir çalışma yer almaktadır. Okul öncesi öğrencileri için de kullanılabilir. Çalışmada canlı ve cansız varlıkların görselleri yer almaktadır. Öğrencilerden verilen resimleri, kesip ilgili bölümlere yapıştırarak canlı ve cansız olarak gruplandırmaları istenmektedir.

Canlı ve cansız varlıklar kes yapıştır etkinliği için aşağıdaki linki tıklayınız.

canli_cansiz_kes_yapistir

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Şubat 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.