Uzunluk Ölçülerini Tanıyalım Etkinliği

1 yorum
6.190 kez okundu

Uzunluk ölçülerini, bu ölçüler arasındaki ilişkileri ve bu araçlarla bir cismi ölçme etkinliği.

This movie requires Flash Player 9

Günlük yaşantımızda uzunluk ölçülerinin kullanıldığı pek çok alana rastlamak mümkündür. Boyumuzun uzunluğundan halımızın uzunluğuna kadar. Ya da araba ile gittiğimiz yolun ne kadar olduğu. Bu uzunlukları aynı birimlerle ölçmüyoruz. Uzunluk ölçü birimimiz ölçeceğimiz uzunluğa göre değişmektedir. Kitabımızın boyunu ölçerken cm birimi kullanırken halımızın uzunluğunu metre birimi ile araba ile gittiğimiz yolu da km birimi ile değerlendiriyoruz.

Uzunluk ölçüsü etkiliği programı üç bölümden oluşmaktadır. Konu anlatımı, testler ve oyun. Bu aşamalı bir sıra gibidir. Yani ilk önce konu anlatımından başlamanız oyunun üreticisi tarafından önerilmektedir. Gerçekten uzunluk ölçüleriyle ilgili yeterli bilginiz yoksa oyunu oynayabilmek zor ve sıkıcı gelecektir. Bu nedenle önce konu anlatımlarını incelemek gerekir.

Oyun bölümünde çarkımetre ve sürükle bırak seçenekleri bulunmaktadır. Çarkımetre bildiğimiz çarkı felek oyunu. Çarkı çevirip, soruyu doğru yanıtlayıp puan alıyorsunuz.

Uzunluk ölçüleri matematik dersinin zor ve karmaşık konuları olduğu için mutlaka değişik kaynaklardan tekrar gerektirir. Uzunluk ölçüleri etkinliği size bu fırsatı sunmaktadır.

Eğitsel oyunlar oyna öğren.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Uzunluk Ölçülerini Tanıyalım Etkinliği (1 Yorum)