4. Sınıf İngilizce Soruları Ve Cevapları

yorumsuz
7.200 kez okundu

4. Sınıf İngilizce Soruları Ve Cevapları

Sitemizde 4. sınıf ingilizce soruları ve cevapları burada bulunmaktadır. Dördüncü sınıf testleri ile ilgili kesinlikle seviyeli olmaktadır. Dördüncü sınıf ingilizce gayet kolay ve basittir. Dördüncü sınıf ingilizce hem soruları hem de cevapları ile belirletelim. Boşluk, boşluk you holidays? Yukarıda bulunan boşluk yazan kısmı doldurun diye bir soru soruluyor. Cevabını da verelim. Cevabı when do you holidays? olmalıdır. 4. sınıf ingilizce soruları ve cevapları vermeye devam edelim. Boşluk, boşluk marry go school? bu sorunun cevabı da when does olacaktır. Boşluk, boşluk, boiluk have breakfast? Cevabı when do you olmalıdır. She boşluk in the evenings. Cevabı brush olmaktadır. Boşluk is phone numbers? Cevabı da how does olacaktır. She boşluk in the evenings. Cevabı da breakfast. Boşluk he boşluk every year? Cevap do he act. Sitemizde dördüncü sınıf öğrencileri rahatlıkla bulabileceği 4. sınıf ingilizce soruları ve cevapları içermektedir. Dördüncü sınıf ingilizce kitaplarında işlenen konular öğrencileri pekiştirmek açısından ve ilk eğitim olarak öğrencileri ingilizce dersine alıştırmaktadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Dördüncü sınıf ingilizce ders kitaplarından daha çok boşluk doldurmalar vardır. Bu boşluk doldurmaları da sınıf içerisinde hem öğretmenler ile birlikte ve hem de evde öğrencilere ödev olarak da öğretmenler vermektedir. Aynı zamanda da dördüncü sınıf sınavlarında boşluk doldurmalı sorular sorulmaktadır. Dördüncü sınıfta ilk defa ingilizce dersi görüldüğü için sınav soruları boşluk doldurmalar ile başlanmaktadır. Ayrıca da öğrencileri becerileri de gelişmektedir. İngilizce ilk dördüncü sınıfta işlenmeye başladığı için bulmaca şeklinde de sorular sorulmaktadır. Daha sonraki yani ileriki sınıflar için öğrencilere hazırlık yapmaktadırlar. Sınav sorularında ve test sorularında bulmaca tarzı, boşluk doldurma ve eşleştirme şeklinde de sorular sorulmaktadır. Dördüncü sınıfa giden öğrenciler ingilizce dersinde çok keyif almaktadır. Dördüncü sınıf ingilizce dersi ve ingilizce soruları öğrencilere eğlence gibi gelmektedir. Öğrenciler dördüncü sınıf ingilizce sayesinde ingilizceye alışmaktadır ve ingilizce dersi korkularından da arınmış olurlar. İleriki sınıf ingilizceleri tabi sorulan sorular daha ağırlıklı olmaktadır.

Dördüncü sınıf ingilizcesi sadece öğrencilere hazırlık olarak gösterilmektedir. Dördüncü sınıftaki öğrencilerin çoğu dördüncü sınıf ingilizcesinden çok başarılı olmaktadır. Öğrenciler de ödevlerini kolay bir şekilde yapabileceklerdir. Ezberi çok kuvvetli olan çocukların ingilizce dersleri çok başarılı geçmektedir. Bunu sakın unutmayınız. Okullarda ingilizce ile etkinliklerde yapılmaktadır. Mesela ingilizce şarkıları ve ingilizce tekerlemeleri de söylenmektedir. Çocuklara bunlar gerçekten de çok faydası vardır. Bu yüzden sayfamızdan ingilizce dersi ile ilgili çalışma bile yapabilirsiniz. İngilizce soruları ile ve cevapları bulunmaktadır. Dördüncü sınıflar için çok uygundur. Gelip incelemenizi tavsiye ederim. İngilizce soru ve cevapları soru bankalarından da cevapları ile birlikte bulabilirsiniz. Dördüncü sınıf ingilizcesi çok kolaydır. Daha çok dördüncü sınıf sonlarında resimli bir şekilde test soruları bulunur. Öğrencilerde resimlere bakarak ne olduğunu ve neler anlatıldığını da test sorularında ingilizce olarak şıklardan bulmaya çalışmaktadırlar.

Cümleleri tamamlayan kelimeleri de şıklardan bulmanız istenen sorularda testlerden çok şık bulunur. Aynı zaman da eşleştirmeli ingilizce kelimelerde içerir. Bazen de test soruların da konuşmalar verilir ve bu konuşmalarda yer alan boşlukları da tamamlamanız istenecektir. İlkokuldaki ingilizce sınav sorularda test şeklinde yapılmaktadır. Görsellere de bakıp cümleleri doğru tamamlayacağınız boşluklar verilir ve bu boşlukları da şıklarda ki kelimeleri seçerek düzenlemelisiniz. Bunlardan bazı soruları sizlere örnek olarak verelim. Görselde bir tatlı bulunur ve bu tatlıyı herkes bilir. Resimdeki dondurmadır. Dondurmanın ingilizcesini şıklardan bulup işaretlemeniz yeterli olacaktır. Bu ve bunun gibi resimlerden şıklarda ne olduğunu seçip işaretleyiniz. Sizlere karışık kelimeler şıklarda ki hangisi düzenlidir. Yani karışık cümleler doğru olanını bulun diyecektir. Mesela apple, I, am, sandwich bu kelimeleri şıklardan hangisi tam bir cümledir. Öğrencilerde şıklardan bakarak hangi cümle daha düzenli olduğunu işaretleyecektir. Dördüncü sınıf ingilizce ders kitapları üç üniteden oluşmaktadır. Yalnızca üç üniteyi işaretlemektedirler. Zaten dördüncü sınıfta sınav soruları kolay olduğu için ve az ünitesi olduğu için öğrenciler ingilizce dersinden çok sıkıntı yaşatmayacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 5 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.