4. Sınıf Trafik

yorumsuz
3.539 kez okundu

4. Sınıf Trafik

Trafik dersinin bazı konu anlatımlarını anlatacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Trafik insanlar için çok önemlidir. Yol üzerinde bulunan hayvan ve insanlar trafiğin duruma göre yürütülmektedir. Unutmayın ki trafik kurallarına uyduğunuz zaman hayatınız kurtulacaktır. Ayrıca da trafik kurallarına uymak hem kendi hayatınızı hem de sevdiklerinizin de hayatı kurtulacaktır. Bunu sakın unutmayınız. Trafik olmasaydı hayatta çok kazalar olur ve çok insan ölür. Hem araç sürücüleri hem de yayalar trafik kurallarına uyduğunuz zaman kaza sayıları da bu sayede azalmış olacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Trafiğin unsurlarından da sizlere bahsedelim ve insanlardan da yol, çevre, araç ve insandan oluşmaktadır. Aynı zaman da trafiğin en önemli unsuru insandır. Trafik daha düzenli olması için özellikle yayalar çok da gayret göstermelidir. Trafikte motorlu araç ve motorsuz araç diye ikiye ayrılmaktadır. Motorlu araçları tren, otobüs ve otomobillerdir. Motorsuz araçlar ise at ve bisikletten meydana gelmektedir.

Çevreden meydana gelen özellikle de trafiği etkilemektedir. Bunlar kar ve sistir. Bundan dolayı da yolların bakımı her zaman mutlaka yapılmalıdır. Sınıfta işlenen trafik konu anlatımlarından bazılarını sizlere anlatmış olduk. 4. sınıftan itibaren testler çözülmektedir. Çocuklar dördüncü sınıftan itibaren trafik dersi görmeye başlarlar. 4. Sınıfta trafik ile ilgili ders kitapları verilir. Trafik ile ilgili öğretmen konular anlatır. Test çözülür ve birinci dönem trafik dersinden bir sınav ikinci dönemde de bir sınav yapılır. 4. sınıf trafik  çocukların kolaylıkla anlayabileceği ve testleri de kolaylıkla çözebilecekleri bir derstir. Sizlere dördüncü sınıf trafik ders konularından da biraz bahsetmek isterim. Dördüncü sınıf trafik konuları trafik levhaları, yaya kaldırımı, karşıya güvenli geçiş ve yaya kaldırımı konularıdır. İlk olarak yaya kaldırımını anlatalım. İnsanlar yolda yürüdükleri zaman eğer kaldırım yoksa o zaman taşıtlardan uzak olan yol kenarlarından yürümelisiniz.

Genelde kaldırım olmayan yolların kenarında topraklı yollar bulunur. Yani yayalar o yollardan yürümeleri uygun olur. Bir diğer konu da karşıdan güvenli geçiş yoludur. Karşı karşıya güvenli geçiş yollar üçe ayrılmaktadır. Alt ve üst geçişler yaya, okul geçitleri ve trafik polisinin olduğu yerdir. Bu üç geçitlerden çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Yaya kaldırımı konu anlatımlarından da bahsedelim. Yayalar için yay kaldırımları çok önemli olmaktadır. Yayalar, yaya kaldırımda iken asla koşmamalıdırlar. Çocuklar ise mutlaka annelerinin ellerini bırakmamalıdır. Kaldırımda yürürken bütün bunlara dikkat edilmesi gerekir. Trafik levhalarına gelecek olursak birincisi uyarı levhası ve ikinci olarak da yasaklama levhasıdır. Uyarı levhaları yollarda resimli bir şekilde özellikle otobanlarda gösterilmektedir. Yasaklama levhaları ise şekilleri yuvarlak olmaktadır. Uyarı levhaları kare ve dikdörtgen şeklinde olmaktadır.

Bütün bu bahsettiğimiz konuları öğrenciler dördüncü sınıfta işlemektedir. Aynı zaman da öğrencilerin işledikleri konulardan ya da evlerinde ödev olarak da test çözmektedirler. Beşinci sınıf trafik derslerinden devam edelim. Yayaların da bazı sorumlulukları vardır. Bunlardan da bahsedelim. Yayalar mutlaka trafik kurallarını öğrenmektedirler. Trafik polislerinde verdiği işaretlere uyum sağlamaları gerekmektedir. Yayalar hem alt hem de üst geçitleri bilmesi gerekir. Beşinci sınıfta olan öğrencilerde bu ve bir üst trafik konularını da sınıfta öğrenirler. Sınavlara girerken ve beşinci sınıf konuları ile ilgili de test çözerler. Sınıfta incelenen trafik dersi çok önemli bir ders olduğu için tüm öğrencilere bu trafik dersi öğretilir. Trafik dersi ileride tüm çocukların karşısına çıkacağı için trafik dersinden bilgilenmesi gerektiğini biliniz. Bu sayfadan sınıf trafik konuları ile ilgili her şey bulabileceksiniz.

Öğrenciler de 4. sınıf trafik dersleri ile ilgili bilgilenecektir. İlköğretim öğrencileri trafik dersi işledikleri konular daha kolay olmaktadır. Trafik kazaları çoğaldığından dolayı okullarda da hala daha öğrenciler trafik dersi görmektedir. Trafik eğitiminin gittikçe önemi artmaktadır. Sınıf trafik dersi bin dokuz yüz doksan sekiz yıllarında altıncı sınıfta görülmektedir. İki bin on altı yıllarında ise trafik dersi dördüncü ve beşinci sınıflardan itibaren görülmektedir. Trafik dersi önemli olduğu için ve trafikte kazalar arttığından dolayı artık ilkokulda da trafik dersleri görülmeye başlanmaktadır. Bu sitede bilgilenerek istediğiniz ve bulamadığınız bilgiler bu sayfadadır. Öğrenciler de bu siteden trafik dersi konusunda araştırma yapıp bilgilenmiş olurlar.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.