İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi

yorumsuz
1.039 kez okundu

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi(AUZEF)Hakkında Bilmek İstedikleriniz

AUZEF, 2009 yılında Türkiye’nin en köklü ve ilk üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi bünyesinde, ilk olarak uzaktan eğitim programları ile eğitim vermeye başlamış ve 2011 yılında ise açık öğretim programlarını da içine alarak Türkiye’nin hem uzaktan hem de açık öğretim şeklinde eğitim veren tek fakültesi olmuştur. Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi(AÖF) ve Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi(ATÖ) sadece açık öğretim şeklinde eğitim vermekte ve bu iki üniversite uzaktan eğitim vermemektedir. AUZEF, 2015 yılı itibariyle 22 açık öğretim programı, 14 uzaktan eğitim programı, 6 yüksek lisans programı ve 4 lisans tamamlama programı olarak toplamda 46 programda eğitim vermektedir. Eğitim öğretime başladığı ilk yıllarda öğrenci sayısı çok az olan üniversite, her geçen gün öğrenci sayısını arttırmaktadır.

AUZEF Lisan Programları şunlardır;

Sosyoloji, Felsefe, Coğrafya, Tarih, İşletme ve İktisat .

AUZEF Ön Lisans Programları:

Sosyal Hizmetler, Kültürel Miras ve Turizm, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sağlık Yönetimi, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterlik.

AUZEF Lisans Tamamlama Programları ise;

Acil Durum ve Afet Yönetimi, Çocuk Gelişimi, Medya ve İletişim, İş Sağlığı ve Güvenliği, Coğrafi Bilgi Sistemleri, İlahiyat. AUZEF, İstanbul Üniversitesi bünyesinde olmasından dolayı son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir. Öğrencilerin tercih sebepleri arasında “İstanbul Üniversitesi” nin adeta bir marka olan ismi ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca, dünyanın neresinde olursa olsun tüm öğrencilere internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartlarında öğretim görme fırsatı veren ve bu okulun ismin yer alacağı bir diplomayla mezun olma fırsatını yakalamak isteyenlerin en büyük tercih etme sebepleri arasındadır. Tüm bunlarla birlikte diğer üniversitelerin lisans veya ön lisans bölümlerinde okuyan veya mezun olan tüm öğrencilere de sınavsız ikinci üniversite okuma fırsatı da sunulmaktadır.

Farklı bir bölüm olmak şartıyla lisans bölümü okuyan veya mezun olanlar AUZEF kapsamındaki lisans ve ön lisans programlarından birini tercih edebilmektedirler. Ön lisans okuyan veya mezun olanlar ise sadece ön lisans programlarından birini tercih edebilirler. AUZEF’e kayıt yaptıran öğrencilere yazılı ders kitapları gönderilmemektedir. Dersle internet ortamında her öğrenciye verilen şifreyle girilebilen OYS sistemine yüklenen ders pdfleri, ders videoları ve ders sunumlarından dönem derslerini takip edebilmektedirler.

OYS linki:http://acikogretim.istanbul.edu.tr/Account/Login?ReturnUrl=/ Aynı şekilde kişisel bilgilerinin ve dönem notlarının yer aldığı Akademik Kayıt Sistemi olan AKSİS’ e girerekte tüm bilgilerini güncelleyebilir ve sınav notlarını görebilmektedirler. AKSİS: https://aksis.istanbul.edu.tr/Account/LogOn AUZEF, öğrencilerin ders materyalleri ile ilgili veya kayıt işlemleri hakkında bilgilendirmeleri de interaktif bir ortamda sağlamaktadır. Bunun için kurdukları çözüm merkezi öğrencilerin tüm sorularına yaklaşık 48 saat içinde cevap verebilmektedir. AUZEF Çözüm Merkezine de buradan ulaşabilirsiniz. http://auzef.istanbul.edu.tr/cozum/new/index.php İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız Üniversitenin web ana sayfasını inceleyebilirsiniz. http://auzef.istanbul.edu.tr/


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.