23 Nisan Kutlama Programı

yorumsuz
1.218 kez okundu

23 Nisan Kutlama Programı

23 Nisan Kutlama Programı okullarda öğretmenler tarafından organize edilen ülke genelinde de coşkulu etkinliklerle kutlanan bir gündür. 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl ülkemizde çeşitli etkinlik ve gösterilerle tüm dünya çocukları ülkemize davet edilerek kutlamalar yapılmaktadır. 23 Nisan Kutlama Programı öğretmenler için çok özenerek ve aylarca öncesinden hazırlandıkları bir gündür. Tüm öğrenciler 23 Nisan Kutlama Programı içinde görev almak istemektedir. Veliler de çocuklarını programda izlemekten büyük keyif alır ve gurur duyarlar. Öğretmen, öğrenci, veli ve okul için 23 Nisan Kutlama programı bir gurur kaynağı olmaktadır. Bu yüzden tüm öğrenciler en özverili şekilde hazırlanmaktadır. Öğretmen öğrencilerini çalıştırıp 23 Nisan Kutlama Programı hazırlamaktadır. 23 Nisan Kutlama Programı nedir? 23 Nisan Kutlama Programı nasıl hazırlanır? 23 Nisan Kutlama Programı içinde kimler görev alır? 23 Nisan Kutlama Programı nerede yapılır? 23 Nisan Kutlama Programı açılış konuşması nasıl yapılır? 23 Nisan Kutlama Programı açılış konuşması nasıl hazırlanır? 23 Nisan Kutlama Programı için dans gösterisi nasıl hazırlanır? 23 Nisan Kutlama Programı ne zaman hazırlanmalıdır? 23 Nisan Kutlama Programı hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? 23 Nisan Kutlama Programının amacı nedir? 23 Nisan Kutlama Programının önemi nedir? 23 Nisan Kutlama Programı kapanış konuşması nasıl yapılır? 23 Nisan Kutlama Programı için şiirler nerede bulunur?

Osmanlı Devleti 1.Dünya Savaşında ağır bir yenilgi aldıktan sonra ülkemiz düşmanlarca işgale uğradı ve parçalanmak için uğraşıldı. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ise vatanın bu vahim halini görerek harekete geçmeye karar verdiler. Kurtuluş Savaşı başarıyla kazanıldı ve ülke artık huzurlu günlere kavuşmuştu. 23 Nisan 1920 tarihinde yeni bir meclis açılmış ve Türk Milleti artık bu meclisle temsil edilmekteydi. Atatürk çocukları çok fazla severdi ve meclisin açılma tarihi olan 23 Nisan’ı tüm dünya çocuklarına armağan etti. Böylelikle artık çocukların da kendine ait bir günleri olmuş oldu. Okullarda her yıl 23 Nisan Kutlama Programı yapılır ve çocuklar kendilerine ait olan bu günü doyasıya kutlarlar. 23 Nisan Kutlama Programı tüm çocuklara hitap edecek şekilde hazırlanır ve tüm çocukların gönüllerince eğlenmesi sağlanmalıdır. Öğrenciler yapılacak 23 Nisan Kutlama Programı ile ilgili bilgilendirilmelidir. Öğretmenler görüşüp ne tür etkinlikler yapacaklarını işbirliği ile tasarlamalıdır.

23 Nisan Kutlama Programı 1 ay öncesinde çalışmalar başlamalı zaman daraldıkça prova sayıları artırılmalıdır. Eğlenceli müzikler ve basit dans figürleri güzel çalışmalar ortaya konabilir. Öğrencilere benzer kıyafetler alınarak aynı zamanda göze hitap edilen bir çalışma yapılabilir. Bunun için velilerin izini olması gerekmektedir. Velilerin onayı ile kıyafetler temin edilip çalışmalara başlanabilir. 23 Nisan Kutlama Programı her yıl çeşitli dans gösterileri, tiyatro çalışmaları, koro çalışmaları ve halk oyunları gösterileri ile çok renkli bir şekilde geçmektedir. Ülkemize farklı ülkelerden misafir çocuklar gelmekte ve Türk aileler onları konuk etmektedir. Ülke olarak misafirperverliğimizin en güzel örneklerinden birini bu günde sergilemekteyiz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ettiği için tüm çocuklar bu günü coşkuyla ve mutlulukla kutlamaktadır.

23 Nisan Kutlama Programı tüm ülke çocuklarına yönelik olmalıdır. 23 Nisan kutlama programı ile tüm çocukların mutlu olması ve iyi vakit geçirmesi en öncelikli amacımız olmalıdır. Tüm çocuklar günün anlam ve önemini anlamalı aynı zamanda da kaliteli vakit geçirmelidir. 23 Nisan Kutlama Programı öncelikle saygı duruşu İstiklal Marşımızla başlamalı ve günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapılmalıdır. Bu konuşmayı müdür veya okulun en kıdemli öğretmenleri yaparsa daha iyi olabilir. Bu konuşmada ulusal egemenliğin öneminden, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuk sevgisinden ve günün öneminden bahsedilmelidir. Çok uzun ve çocukları sıkacak bir konuşma yapmamaya özen gösterilmelidir.

23 Nisan Kutlama Programı onların günü eğlenmeleri gerekirken çocukları daha başında sıkmamak gerekir. Konuşma bittikten sonra çocukların şiirlerine ve güzel sözlerine geçilmelidir, daha sonra da 23 Nisan Kutlama Programı için aylardır hazırladıkları gösterileri öğrenciler sunmalıdır. Öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları gösterileri sunmaları onlar için çok heyecan verici veliler içinse gurur kaynağı olmaktadır. 23 Nisan Kutlama Programı etkinlikleri içinde çocukların eğlenebileceği ufak yarışmalarda düzenlenebilir. Çuval yarışı, yumurta taşıma yarışları hem eski çocuk oyunlarımızı yaşatır hem de çocuklar için eşi bulunmaz bir hatıra olarak kalır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.