23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

yorumsuz
938 kez okundu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl ülkemizde coşkuyla kutlanmaktadır. Dünyada bir eşi daha olmayan bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününü çocuklara büyük önder Mustafa Kemal Atatürk hediye etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bizler için Kurtuluş Savaşının da simge günlerinde biridir. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları zorlu mücadeleler vererek düşmanları ülkemizden atmış ve Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Kurtuluş Savaşı devam ederken 23 Nisan 1920’de milleti temsil edecek olan ve mebuslardan oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisini açmış ve bu özel günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara armağan etmiştir. Artık Türkiye Cumhuriyeti padişahlık rejimini yıkmış ve yerine milletin temsil edildiği millet meclisini açmıştır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hem çocuklara armağan edilmesi nedeniyle hem de milli egemenliğimizin ilanı olması nedeniyle ülkemizde çok önemli bir yere sahiptir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedir? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı önemi nedir? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nasıl olur? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil mi? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı neden çocuklara armağan edilmiştir? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı nasıl hazırlanır? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nerede kutlanır? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterilerine nasıl hazırlanılır? Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve aynı zamanda ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.

23 Nisan günü ülkemizde büyük bir neşe ve coşkuyla kutlanır. Okullarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili gösteriler yapılır, şiirler okunur, yarışmalar yapılır. Resim yarışmaları, şiir yarışmaları ve afiş yarışmaları düzenlenir ve törende dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek onore edilir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili olarak öğretmenler aylar öncesinden çocuklarla birlikte çalışmalara başlarlar. Provalar yaparak gösterilerine hazırlanırlar. Bu gösteriler öğretmenler ve veliler açısından çok gurur verici olmaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanırken aynı zamanda programda bu günün anlam ve önemi iyice anlatılmalı ve kavratılmalı günün anlam önemine uygun çalışmalar sergilenmelidir.

Çocuklar kendilerine armağan edilen bugünü kutlarken demokrasinin, milli egemenliğin, ulus bilincinin de ne kadar önemli olduğu kavratılmalıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl tüm dünya çocukları ülkemize misafir olarak gelmektedir. Türk ailelerin evlerinde kalarak kültürümüzü kısa süreli de olsa tanımaktadırlar. Bizler de misafirperverliğini en güzel şekilde göstermekteyiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş bir bayramdır. Bizler de bunun bilincinde olarak kutlamalar ve şenlikler düzenlemekteyiz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.