Anne Ve Babalar Günleri

yorumsuz
123 kez okundu

ANNE VE BABALAR GÜNLERİ

Belirli gün haftalar içerisinde en önemliler arasında bulunan ve o günler geldiğinde hediyeler alınmaya çalışılan günlerden ikisi de anne ve babalar günleridir. Yıl ilk önce bizi anneler günü ile karşılar ve her yerde onun ile ilgili hediye öneriler tarzında şeyler görürüz. Ardından gelen babalar günü ile de benzer durumlar ile karşılanır. Anneler ve babalar günlerinden ilki olan Anneler Günü bu sene 14 Mayıs da oldu. Anneler Günü, her yıl mayıs ayının ikinci haftasının Pazar günler kutlanmaktadır. Bu sene de mayıs ayının ikinci haftasının Pazar günü 14 Mayıs gününe geldi. Anneler Günü, annelere sevginin gösterilmesinin bir işareti olarak hediyeler alınmaktadır.

Bunlardan en klasik olarak bir buket çiçek, kutu çikolatalar, ev aletleri, zücaciye eşyaları, kıyafet, takı, saat gibi hediyelikler olabilir. Anneler ve babalar günlerinde Anneler Günü ardından Babalar Günü bu yıl da haziran ayının üçüncü Pazar günü olan 18 Haziran Pazar gününde kutlandı. Anneler şefkati kadar babalarında da cefakarlığı göz önüne alınmalıdır. Bundan dolayı da babalara ithaf olarak bu gün seçilmiştir. İlk olarak Amerika da gerçekleşen bir olay ardından tüm dünya da kutlanmaya başlanmıştır. Her yıl mayıs ayının ikinci haftasında anneler, haziran ayının üçüncü haftasının Pazar gününde de babalar günü kutlanmaktadır.

Gelecek yıl yani 2018 de 13 Mayıs da Anneler Günü, 17 Mayısta da Babalar Günü kutlanacak. Yıl içerisinde belirli gün haftalar arasında en dikkat çekici ve en özenli olan özel günlerden olan anneler ve babalar günü, ebeveynlerin gönüllerinin okşandığı bir gün olarak kutlanmaktadır. Bizleri doğuran, yetiştiren fedakar annelerin yılda bir gün daha da bir özenle kutlanan Anneler Günü mayıs ayına da ayrı bir renk katmaktadır. Bununla birlikte de anneler kadar cefakar olan babalar ise mayısın ardından haziran ayında Babalar Günü ile tatlı bir telaş getirebilmektedir. Belirli günlerden olan, bu özel günler onları bir kez daha hatırlamamızı sağlamakta.

Her ne kadar davranış olarak yılın her günü anne ve babalar günü olarak görülmesi gerekse de bu tarihlerde daha özenli olmakta fayda var. Anneler Gününde veya Babalar Gününde alınacak hediyeler ya da sunulan sevgi hoş zamanlar geçirilmesine, mutluluğun oluşmasını sağlamaktadır. Hangi yaşta olunursa olunsun anne ve babalarımıza eğer sağ iseler gereken özeni göstermek çocuklarının sorumluluğu olduğunu bilmek gerek. Eğer sağ değilseler de yine gereken şeyler yapılmalı ve onları unutmamalıyız. Anne ve Babalar günü sevgi ve içten yaşanmalı.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.