Anneler Günü Ne Zaman

yorumsuz
267 kez okundu

Anneler Günü Ne Zaman

Anneler günü ne zaman? Annelerimiz bizim için her zaman en değerli varlıklar olmuştur. Bizleri büyütüp bugünlere getiren, üstümüzde bin bir emeği olan annelerimiz bir gün değil her gün hatırlanmayı hak etmektedir. Anneler günü tüm dünyada kutlanan bir gündür. Her yıl mayıs ayının 2. haftasına denk gelen Pazar günü anneler günü olarak kutlanmaktadır. Anneler günü ne zaman? Bu yıl anneler günü 14 Mayıs 2017 tarihine denk gelmektedir. Günün anlam ve önemi dolayısıyla annelere hediyeler alınır ve annelerimizin gönlü hoş edilir. Anneler günü ne zaman? Anneler günü hangi tarihte? Anneler günü için neler alınır? Anneler günü neden kutlanır? Anneler günü nasıl ortaya çıkmıştır? Anneler günü neden önemlidir? Anneler günü ne zaman? Anneler günü tüm dünyada kutlanan evrensel bir gündür.

Hiçbir hediye annelerimizin bizlere verdiği emeklerin karşılığı olmasa da yine de annelerimiz için güzel bir hediye alarak onları mutlu edebiliriz. Anneler çocuğunu her zaman koşulsuz sever ve her türlü kötülükten korumak için elinden geleni yapar. Anneler günü ne zaman? Anneler her zamanda yanımızda ve bizlere destektir. Bizlerde annelerimizin kıymetini bilmeli ve sadece bir gün değil her gün annelerimizi sevdiğimizi söylemeliyiz. Anneler bir öpücükle bile mutlu olur, onların sevgisi karşılıksızdır ve her koşulda çocuklarının yanındadırlar. Biz yine de annemizi mutlu edecek bir hediye seçimi yapmalıyız ve annemize kendini özel hissettirmeliyiz. Anneler günü ne zaman? Anneler dünyanın en güzel çiçekleridir ve her zaman en güzel hediyeleri hak ederler.

Anneler günü ile ilgili olarak birçok düşünce bulunmaktadır. Kesin olmamakla birlikte en çok kabul gören fikir anneler günü ilk kez 1908 yılında kutlanmıştır. ABD’de yaşayan Anna Jarvis isimli öğretmen annesini ölüm yıl dönümü olan mayıs ayında anneler günü kutlaması yapmak istedi. Bu kutlama 1908 yılında gerçekleştirilmiştir ve o yıldan sonra düzenli olarak her yıl mayıs ayının 2.haftasının Pazar gününde kutlanmaya devam edilmiştir. Anneler günü ne zaman? Anneler günü annelerimizi hatırladığımız, onlara sevgimizi dile getirdiğimiz ve onları onore ettiğimiz bir gündür. Tüm dünya ülkelerinde anneler günü aynı zamanda kutlanmaktadır. Bizim ülkemizde Anneler Günü kutlamaları 1955 yılından bu yana yapılmaktadır. Ülkemizde her yıl çocukları için her türlü fedakârlığı göze alan, onlar için büyük emekler harcayan anneleri ödüllendirir.

Okullarda anneler günü kutlamaları yapılır. Öğrenciler anne sevgisini dile getirdikleri yazılar, şiirler, mektuplar okurlar. Anneler günü ile ilgili resim yarışmaları düzenlenir. Öğretmenler öğrencilerine anneler günü ile ilgili hediye kartları hazırlatıp çocukların annelerine sürpriz yaparlar. Annelerimiz bizim için hiçbir fedakârlıktan kaçınmazlar ve bizi her koşulda çok severler. Anne sevgisi dünyadaki en gerçek, en güçlü sevgilerden biridir. Anneler günü ne zaman? Sorusunun cevabı mayıs ayı içindeki 2.Pazar günü olmaktadır. Annelerimiz bizleri bir gün değil her zaman çok sevmektedir. Biz de annelerimize gerekli saygı ve sevgiyi göstermeli, kıymetlerini en iyi şekilde bilmeliyiz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.