Mustafa Kemal Atatürk’ün Resimleri

yorumsuz
362 kez okundu

Kurtuluş savaşının önderi ve cumhuriyetimizin kurucusu büyük lider Mustafa Kemal Atatürkün hayatı ve resimleri Türk milleti için her zaman büyük önem arz etmiştir. Bir nebze olsun onun hayatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler okul ve gençlik fotoğraflarını görmek isteyenler çeşitli müzelere sergilere vs akın ederler. Biz de değerli kurucumuz Atatürk hakkında bir kaç fotoğrafa yer vermek istedik.

Bu amaçla internet üzerinden yaptığımız bir kaç taramada Atatürk’ün okul, asker, ilke ve inkılap resimleri ve fotoğraflarını bulmak için önemli kaynaklara ulaştık.

Atatürk resimleri hakkında detaylı bilgilere linkin üzerine tıklayarak erişebilirsiniz. Buradan birbirinden değerli fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Hatta birçoğu bilgisayara kaydedilip arşive konabilecek cinsten. Atatürk’ün bizler için yaptığı mücadeleleri düşündüğmüz zaman ona verdiğimiz değer ve önem her geçen gün maalesef azalıyor. Bunun önlemek için onun resimlerini belgelerini her zaman için görecebileceğimiz bir yerde tutmak ve gelecek nesillere aktarmak çok önemli hale geliyor.

Günümüzde okullarda ve devlet dairelerinde Atatürk‘ün resimleri mevcut ancak maalesef bu resimler genelde birbirinin kopyası haline gelmiş durumda. Araştırmacılar ve tarihçiler onun daha farklı hiç görülmemiş resimlerine ulaşmak ve bunları ortaya çıkarmak konusunda biraz daha çaba göstermeli.

Biz de bu amaçla bir gündem oluşturmak istedik.

atamataaaa


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 2 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.