Öğretmenler Günü Şiirleri

yorumsuz
13.144 kez okundu

Öğretmenler Günü Şiirleri

Öğretmenler günü şiirleri herkesin yaşamı boyunca öğrenme çabaları içerisinde bir noktasında en değerli varlığı anne ve babasının yanında değerini ölçemediği bir kişi ve varlık olan öğretmeni vardır. Çünkü insan yaradılışından günümüze hep bir şeyleri öğrenmek peşinde koşmaktadır. Yaradan insanı dünyada var ederken başlayan öğrenme görevi yaşamının sonuna kadar bitmeyen bir olgu olmuştur. Bu nedenle here zaman belirtildiği gibi öğrenmenin yaşı yoktur. Bu düşünce ile görevlerini yerine getiren öğretmenler çalışmalarını azimle yerine getirmektedirler. Öğretmenlik mesleği kutsal bir görevdir. Çünkü başta da belirtildiği gibi öğrenmek insanın yaradılışında aldığı bir görevidir. Bunu en iyi şekilde yerine getiren öğretmenler vazifelerinin bilincinde hareket etmektedirler. Öğretmenler günü şiirleri aslında bir günü anlatmakla kalmayıp öğretmenlik mesleğinin olgusunun insan doğasında yerleşik düşüncesini ortaya çıkarmaktadır. Bir öğretmene hitap edilirken aslında her cümle bir şiir olarak yansımaktadır. Çünkü insanlar okulla tanıştıkları günden itibaren öğretmenlerine içten bir duygu ile bağlıdırlar. Bu bağlılıkları bir aşk olarak gelişmektedir.

Öğretmenim canım benim seni ben yürekten severim Sen benim anam, sensin benim babam Sen öğrettin bana alfabeyi, A demeyi Sen anlattın bana yaşamayı, en güzel çevreyi Sana olan aşkımı anlatamam Sana olan borcumu asla ödeyemem Sen bana her şeyi verdin, en güzel duygularla Karşılık beklemeden, benden bir şey almadan Ben sana sevgimi versem ödeşir miyiz acaba, canım öğretmenim! Mısralarda öğretmenler günü şiirleri kapsamında özel tasarlanmış kalıplar gibi görünse de aslında bir öğretmene olan bağlılık öyle içten anlatılıyor ki bunu bir öğretmen sadece bu günde hissetmeyecektir. Çünkü duygular belirli bir zaman aralığına sığdırılamayacak kadar geniş bir yapı oluşturmaktadır. Öğretmen sevgisi yaşamın ilk anlarında sadece anne ve babasının kontrolünde olan bir insan öğretmeni hayatına girmesi ile yaşam alanı bir anda kocaman bir alan oluşturmaktadır. Çevresinde neler olduğunu daha iyi anlamaktadır. Bu anlayışı benimseten kişi öğretmeni olunca minnettarlığı ve duygu bağıllığı ortaya çıkmaktadır. Çiçekler seninle güzelleşiyor ve renkleniyor Ağaçlar seninle yeşeriyor ve dallanıyor Çiçekler tohuma ağaçlar meyveye dönüşüyor Verdiğin bilgiler öğrettiğin her şeyle 24 Kasım Öğretmenler gününe özel yapılacak faaliyetler kapsamında günler kala öğretmeninize sürpriz yapabilirsiniz. En güzel 24 Kasım Öğretmenler günü şiirleri tek tek incelendiğinde hepsinde aynı duygunun paylaşıldığını görebilirsiniz. En güzel ve anlamlı Öğretmenler günü şiirleri gazetelerde dergilerde ve basın yayın organlarının detaylarında farkı yapıda ulaşabileceğiniz anlatım biçimleri olarak karşınıza çıkacaktır. 24 Kasım öğretmenler günü şiirleri ve anlatmak istediğiniz duygu dolu sözleri ile öğretmeninizi mutlu edebilirsiniz.

İşte en güzel en anlamlı 24 Kasım Öğretmenler Günü şiirleri konusunda bazı örnekler. Öğretmendir A’yı B’yi C’yi öğreten Öğretmendir zamanın değerini anlatan Öğretmendir yazmayı okumayı söktüren Öğretmendir hayat bilgisini anlatan Öğretmen aşkı anlatılmaz Öğretmen sevgisi paylaşılmaz Öğretmen hakkı asla ödenmez Okulda oyunu sevdiren Oyunla yazmayı anlatan Anne baba şefkatini yansıtan Öğretmendir kişiye hayatı sevdiren Mısralarda anlatılamayan duyguları Kitaplara sığmayan hayatları Yazmayla bitmeyen sanatları Öğretmendir kişiye hak ettiren Bu mısralarda da görüldüğü gibi öğretmenler günü şiirleri oluşturulurken öncelikle öğretmenin kişiler açısından değeri ele alınmaktadır. Bu açıdan bakıldığında veya daha geniş açıdan değerlendirildiğinde öğretmenlerin insanlar üzerindeki etkisi ilk bakışta hissedilmektedir. Öğretmeninize günümüzde yaygın olarak kullanılan sosyal medya aracılığı ile veya telefonların SMS özelliğinden faydalanarak gönderebileceğiniz ya da yüzüne karşı öğretmenler gününde okuyabileceğiniz en güzel 24 Kasım Öğretmenler günü şiirleri basın yayın bültenlerinde bu güne özel yayınlanmaktadır. 24 Kasım 1928 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin kuruluşu esnasında Başöğretmenliğini kabul ettiği gün başlangıç olarak kabul edilmektedir. 24 Kasım Öğretmenler Günü anlam ve önemini herkese anlatmak adına her yıl kutlanır. Geleceğin mimarı en değerli varlıklar olan öğretmenler her bir öğrencisi için ayrı değere sahiplerdir. Öğretmenler Günü kutlamalarında; Türk öğretmeninin toplumdaki önemini vurgulanırken ve değerini belirtme konusunda vurgular yapılmaktadır. Öğretmenler ve öğrenciler arasında oluşan sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını daha fazla güçlendirmek, emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak amaçlanırken, öğretmenlik mesleğine yeni katılan öğretmenlerde bu sayede mesleklerinin sahip olduğu yüceliğinin bilincini uyandırmak amacı ile her yıl aynı ciddiyet içerisinde kutlanmaktadır.

Öğretmenler günü şiirleri, eğitim alan öğrencilerin son günlerde en çok araştırmış olduğu konular arasındaki yerini aldı. Öğretmenlerin icra ettikleri kutsal meslekleri nedeniyle öğrencilerin gönlünde her alanda taht kuran eğiticiler için düzenlenen öğretmenler günü etkinlikleri, şiirler ve güzel sözlerle kutlanmaktadır. Bir bireye sıfırdan başlayarak öğrettikleri bilgilerle yaşamlarına yön veren öğretmenlerin hatırlandığı bu özel günde okunacak olan en güzel öğretmenler günü şiirleri ve kısa 24 kasım öğretmenler gününe özel sözler bu anlamda yer almaktadır. Öğretmenler günü şiirleri anlam bakımından her zamanı kapsarken, her yıl 24 kasım tarihinde yapılan öğretmenler günü etkinliklerden önce ilgi görmeye devam ediyor. Büyük fedakârlıklarla ve azimle ellerinden gelen tüm bilgi birikimini öğrencileri için harcayan değerli eğitmenler, kendileri için hazırlanan ve genel anlamda duyguların dile getirildiği öğretmenler günü şiirleri birbirinden güzel cümlelere nail olacaktır. Bu kutsal mesleği icra eden değerli öğretmenler ve eğiticiler için hazırlanmakta olan programda kullanabileceğiniz en güzel öğretmenler günü şiirleri ve öğretmenler gününü en anlamlı şekilde anlatan sözleri kendi içinizden geldiği gibi satırlarla buluşturabilirsiniz.

Bu günüm de, geçmişim de ve yarınım da Her günümde ve her anımda Öğrendiğim her kelimede ve saydığım her sayıda Sen benim kılavuzum, sen benim ışığımsın Sen her gecenin sabahı, her sabahın doğan güneşi Seni ilk tanıdığım gün aydınlandı dünyam Bilgilerle besledin beni, hayatı öğrettin bana Her sabahın doğan güneşi öğretmenim Her karanlığın ışığı öğretmenim Acıların tesellisi, soruların cevabısın sen Hayat bilgisi, Türkçe ve nokta ile virgül Hayatın en zor anında ateş kırmızısı bir gül Seni unutmayacağım hiçbir gün Hakkını ödeyemem canım öğretmenim Büyüdükçe denklem oldun, hayatıma dengem oldun Deseler en son unutacağın kim olacak diye Vereceğim tek cevap sen olursun Matematikte öğrendim saymayı Vatandaş oldum senden öğrendim büyüğüme saygıyı Var olduğun sürece yüreğimde Işığımı kaybetmeyeceğim yürüdüğüm yolda Bir öğrencinin içinden akıp gelen bu düşünceler, okul hayatı içinde tanıdığı en değerli varlığına hissettiği duyguları dile getirmektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve bilişim araçlarında internetin yaygınlaşması bu tür konuların iletiminde kolaylık sağlamaktadır. Öğretmenler günü şiirleri bu değerli düşüncelerin sadece öğretmenler günü ile sınırlamaya gerek kalmadan istediğiniz anda sosyal ağlardan faydalanarak değerli olduklarını her zaman hissettirebilirsiniz. Bunun için hazır öğretmenler günü şiirleri kullanabileceğiniz gibi kendi duygularınızı da anlamlı cümleler kurarak şiirsel bir tema oluşturarak sunabilirsiniz. Öğretmenler günü şiirleri belirli bir uyak veya kalıp gerektirmeden içinizden geldiği gibi dile getirebilirsiniz. Öğretmenlerin hayatımızdaki yerini onlara her gün hissettirebilmeniz için bir şiir yada özlü söz göndermeniz öğretmenlerin yorucu günlerinin ardından destek olacak davranışlar olmaktadır. Öğretmenler günü şiirleri uzun veya kısa olması öneminden çok içeriğindeki duygu yoğunluğu daha fazla anlam katmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.