Sınıf İçi Oyunlar

yorumsuz
3.018 kez okundu

Sınıf İçi Oyunlar

Sitemizde sınıf içi oyunlar yer almaktadır. Hemen sitemize girip inceleyiniz. Sınıf içi oyunlardan ilkinden başlayalım ve bunlar uykucu horozdur. Uykucu horoz oyunu sınıftaki çocukların oynayabileceği türden bir oyundur. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.Sınıftaki çocukların her biri yumurta alıp çember şeklinde yere otururlar ver gözlerini de kapatırlar. Öğretmen ise çocukların teker, teker başlarına dokunurlar. Başına dokundukları çocuklar sessize kalkmaktadır. Sonra da öğretmenin peşinden gitmektedir. Yerde son kalan çocuğa ise diğer arkadaşları uykucu horoz kalk diyecektir. Çok eğlenceli çocuklarında keyif alacağı bir oyundur. İkinci oyun ise mikrop oyunudur. Bu mikrop oyununda diğer oyun gibi çok eğlenceli içerir. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Çocuklar aralarında sayışma yaparlar. Sayışlardan seçilen çocuk mikrop olur. Seçilen çocuk da diğer arkadaşlarına mikrop bulaştırmaya çalışır. Mikrop seçilen çocuk dışındaki çocuklar mikroptan kaçar. Mikrop da bulaştıran arkadaşları yere oturur. Çünkü onlara hastalık bulaştığı için yere otururlar. Bu mikrop oyunu da bu şekilde oynanır. Sınıfta bu oyunu oynayan çocuklar keyiflenirler. Bu sitede sınıf için oyunlar neler olduğunu okuyup bakınız. Bir başka oyunda dudak okuma oyunudur. Bu dudak okuma hem eğlenceli hem de faydalı bir oyundur. Sınıftaki çocuklar sıralarda otururlar. Sonra da öğretmen sesini çıkarmadan dudaklarıyla öğrencilere bir şeyler anlatmaya çalışır. Öğrencilerde öğretmenin dudaklarından söylediklerini anlamaya çalışırlar. Anlayan öğrencilerde puan kazanır. Diğer sınıfta çocukların oynayabileceği oyunda büyü ve küçül oyunudur. Bu oyunda öğretmen büyü ve küçül dediği zaman sıradan kalkarlar.

Öğretmen küçül dedikçe çocuklarda sıraya otururlar. Şapka adlı oyunda sınıfta oynayabilecek bir oyundur. Sizler. nasıl oynandığını anlatalım. Sınıftaki çocuklar ilk olarak sınıf içerisinde halka oluşturulur. Sınıfta öğretmen bir çocuğa şapka koyar. Müzik eşliğinde bir şapka teker, teker çocukların kafalarından geçer. Öğretmen müziği anında durdurur. Sonra da şapka kimin kafasında kalırsa o çocuk istediği şarkıyı söyler. Şapka oyununu çok sevmekte ve çok da keyif alırlar. Bilmeyen çocuklarda bu şapka oyununu emin olun ki çok sevecektir. Sınıfta oynanabilecek oyunları bahsetmeye devam edelim. Mısır patlatma oyunu da sınıfta oynanabilen ve diğer oyunlar gibi de çok sevilen bir oyundur. Bu oyunda çocuklar yine sınıf içerisinde halka oluşturur. Bu oyunda çocuklar yine sınıf içerisinde halka oluşturulur. Öğretmen bir hikaye anlatır ve pat dediği zaman öğretmen ayağa kalkar ve aynı anda çocuklarda ayağa kalkar.

Öğretmen pat demeden ayağa kalkarsa ve çocuklarda ayağa kalkarsa o çocuklar oyundan çıkar. Anlatıldığı gibi çok kolay oynanabilen bir oyundur. Kim yok oyununda u oyun gibi kolay oynanan bir oyundur. Çocuklar sınıf içerisinde yere otururlar. Çocuklar kendi aralarında birini ebe olarak seçerler. Seçilen ebe kafasını bir yere yaslar. Tabi gözlerini de kapalı olmalıdır. Öğretmen ise ebenin haberi olmadan arkadaşlarından birini sınıftan çıkarır. Sonra da ebe olan gözlerini açar. Ebe öğretmenin çıkarttığı yani kaybolan arkadaşının kim olduğunu bilirse ebelikten kurtulup başka bir arkadaşı ebe olur. Eğer ebe bilmezse tekrar ebe olur. Sizlere çocuklar için ayna oyunundan da bahsedelim. Sınıf içerisinde herhangi bir çocuk ayna seçilir. Diğer bir arkadaşı da ayna seçilen çocuğun karşısına geçer. Ayna çocuğun yaptığı hareketleri karşısındaki arkadaşının aynısını yapmaya çalışır.

Bu ayna oyunu gerçekten çok komik ve sınıftaki tüm çocukların gülebileceği bir oyundur. Gülme oyunundan bahsedelim ne dersiniz. Çocuklar yine diğer oyunlardaki gibi halka oluşturulur. Sonra yine bir ebe seçilmektedir. Seçilen ebe ise eline bir top alıp sonra da havaya atmaktadır. Top yere düşene kadar çocuklar sesli bir şekilde güler. Top yere düştüğü zaman da çocuklar susmalıdır. Hiç bir çocuk gülmemesi gerekir. Top yere düştüğü zaman eğer susmaya ve gülmeye devam eden bir çocuk varsa o ebe olmaktadır. Gelelim kim sakladı oyununa bu oyunda sınıfta bulunan öğrenciler yere oturmaktadır. Çocuklardan bir tanesi tahtanın önüne gider. Ayn zaman d tahtanın önünde duran çocuk arkasına dönmelidir. Çocuklar aralarından birini bir yere saklarlar. Sonra da ebe olan çocuğa bulmaya çalışır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.