20 Mayıs Sadece Liselere Tatil

yorumsuz
295 kez okundu

20 Mayıs 2013 pazartesi günü ilkokul ve ortaokul öğrencilerine tatil mi?

20 Mayıs hangi kademeye tatil? 20 mayıs kimlere tatil?

Milli Eğitim Bakanı, çeşitli konulara ilişkin yapmış olduğu açıklamaların arasında19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  dolayısıyla 20 Mayıs Pazartesi günü lise öğrencilerinin tatil yapacağını, ilk ve ortaokullarda ise eğitim-öğretime ara verilmeyeceğini de açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dolayısıyla 20 Mayıs Pazartesi günü lise öğrencilerinin tatil yapacağını, ilk ve ortaokullarda ise eğitim-öğretime ara verilmeyeceğini açıkladı.
Bakan Nabi Avcı, Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi’nde düzenlenen Avrasya’da Türk Dili ve Tarihi Eğitimi Uluslararası Sempozyumu’na katıldı. Sempozyumdaki konuşmasında tarih kitaplarının yeniden hazırlandığından bahseden Bakan Avcı’ya çıkışta bu konuyla ilgili basın mensupları sorular sordu. Bakan Nabi Avcı, “Bütün tarih kitapları tek tek elden geçiriliyor. Her düzeydeki tarih kitapları bir bütünlük içerisinde, birbirini tamamlayacak bir anlayışla yeniden hazırlanıyor” dedi.
Bir basın mensubunun, “Kitaplarda sizi rahatsız eden unsur var mı?” sorusu üzerine ise Avcı, “Çok var. Onları düzelttiğimiz zaman göreceğiz” diye konuştu. Bakan Nabi Avcı, çalışmalarının ucu açık bir şekilde sürdürüleceğini anlatırken, SBS ile ilgili soruları ise yanıtsız bıraktı.


Avcı, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dolayısıyla 20 Mayıs Pazartesi günü lise öğrencilerinin tatil yapacağını, ilk ve ortaokullarda ise eğitim-öğretime devam edileceğini söyledi.

(İHA)


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.