Boğaziçi executive mba Çok Önemli Bilgiler

yorumsuz
286 kez okundu

Boğaziçi executive mba Çok Önemli Bilgiler

bogazici-executive-mba-cok-onemli-bilgiler

Boğaziçi executive MBA çok önemli bilgiler olarak aktarılacak en önemli nokta executive MBA nedir olmalıdır. Bu konuda yapılan çalışmalar ve sonuç itibari ile elde edilecek varlıklar ne olacaktır bunları bilmek gerekmektedir. Executive MBA iş hayatına atılarak belirli basamakları geçmiş olan kişilerin becerileri ve tecrübeleri sayesinde yöneticilik tecrübesini elde etmiş olanlara yönelik hazırlanan ve aktarılan bir mba programı olmaktadır. Bu program kapsamına girecek olanların çok sıkı çalışmalara göğüs gerecek nitelikte ve bu aşamada verilecek bilgileri alabilecek yetenekte kişilerden oluşan bir öğrenci topluluğu oluşturmaktadır. Bu nedenle MBA öğrencisi olacak kişilerin profesyonel iş deneyimlerine sahip olan kişilerden oluşarak çok yoğun olan programları takip etmekte güçlük çekmedikleri görülmektedir.

Boğaziçi executive MBA çok önemli bilgiler olarak bir diğer önemli konu ise belirli bir süre çalışma hayatlarında tecrübe olarak kazanımlarında deneyim elde edemeyenler executive MBA programlarına dahil edilmemektedirler. Bu konudaki seçici olan program tamamen deneyimli olan ve iş hayatlarında yönetici olarak görev almaları sırasında başarılı çalışmalar ortay koymuş olan kişiler arasından seçilerek Boğaziçi executive MBA programlarına dahil edilmektedir. Boğaziçi executive MBA çok önemli bilgiler olarak yapılan çalışmalar ve öğrencilerin katılımları genellikle hafta sonları veya geceleri yapılmaktadır. Ayrıca Boğaziçi executive MBA eğitimleri online olarak ta verilmektedir. Bu programlara katılanlar genel yapı itibari ile çalışmış oldukları kuruluşların veya şirketlerin var olan sorunları üzerinden hareket ederek kendilerine çalışma alanı oluştıurmaktadırlar.

Bu sorunlar ile ilgili hazırlamış oldukları projelerin sunumlarını ve sorunların düzeltilesi yönünde yaptıkları araştırmaların analizlerini projelerine dahil ederek çalışma programları oluşturmaktadırlar. Boğaziçi executive MBA programları genellikle uygulamaya dayalı esaslar üzerimden pratik çalışmalar olmaktadır. Boğaziçi executive MBA çok önemli bilgiler programlar genellikle 3 yarı yıl olarak düzenlenmekte eğer bu alanda başarısız bir durum ortaya çıkması durumunda veya bu başarısızlıkların devam etmesi halinde en çok 6 yarıyıl olarak uzatılarak gerçekleşmektedir. Boğaziçi executive MBA programı temel dersler ve bunun yanında dönem projesi hazırlama şeklinde planlanmaktadır.

Boğaziçi executive MBA çok önemli bilgiler bu programa başvuru yapılabilmesi için ALES yanında yabancı dil yeterlilik belgesinin temin edilerek ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu belgelerin yanında çalıştıkları alanda yöneticilik yaptıkları Zaman aralığında oluşan iş tecrübelerini belirten profesyonel iş deneyim ve iş dünyası ortamından referans mektupları temin ederek okula ibraz etmesi gerekmektedir. Boğaziçi executive MBA çok önemli bilgiler olarak en önemli nokta derslere devam mecburiyetinin olması ve üniversitelerden ne derece ile mezun olunursa olsunlar iş dünyasında herhangi bir yöneticilik deneyimi olmadığı takdirde kesinlikle programlara dahil olamamaktadırlar. Boğaziçi executive MBA çok önemli bilgiler olarak daha detaylı bilgi almak isteyenler için 0212 359 74 65 numaralı telefon kanarak Boğaziçi executive MBA çok önemli bilgiler alınabilmektedir. Bu konuda uygulanan ücretler normal MBA ücretlerinden farklı olmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Eklenme Tarihi: 16 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.