Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı

yorumsuz
320 kez okundu

Kişisel Gelişimde Kitap Okumak

Kişisel gelişim için en önemli faktörlerden birisi de kitap okumaktan geçiyor. Ülkemizde kitap okuma alışkanlığının düşüklüğü kişisel gelişimimizi gözler önüne sürmekte. Ülke olarak n kadar az okuyoruz ki yıl boyunca altı kişiye bir kitap düşüyor.  Durum bu olunca da birbirimizi anlamıyor ve anlaşamıyoruz. Anlaşmazlıklarla birbirimize giriyor ve toplum olarak huzursuz la şıyoruz.

Bahanemiz Yok

Kitap okumamak için bir sürü bahane buluruz fakat kendimizin ve ülkemizin geleceği için bahanemiz yok ve olmamalı. Okuma sıralamasında dünyada çok çok geride yer alıyoruz. Okumanın getirdiklerini düşünürsek daha çok okuyan ülkelere göre daha çok gerilmeye mahkumuz. Afrika ülkeleri arasında ki sıralamalarda dahi çok gerilerdeyiz.

Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı 

 

cocuklarda-kitap-okuma-aliskanligi

En önemli şeylerden birisi de çocuklarda kitap okuma alışkanlığı. İnsan yaşamı boyunca olacağı kişiliğinin çoğunu çocukluğunda kazanmaktadır. Böyle olduğu düşünüldüğünde kitap okuyan çocuklar hem kitap okuyan bireylerin yetişmesi aynı zamanda kitapla büyümüş gelecekte de bilinçli yeni bireylerin oluşması demektir. Kitap okuyan bireylerin konuşma bütünlüğü ve anlaşılır bir konuşmaya sahip olması da kazandırdık ların dandır. Okuyarak büyüyen çocuklar zeki olacak ve hafıza olarak da daha iyi hafızaya sahip olacaklar. Ülkemizin daha iyi bir geleceğe ulaşması için çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı edinmesi çok önemlidir. Son olarak da derslerini daha iyi anlamasına, daha başarılı ve ülkemizdeki malum test sorularına ve sınavlarda daha hızlı olmasına yardım edecektir. Kitap hayattır, bizler yaşadığımız müddetçe.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.