Flüt İle Çalınabilecek En Güzel Şarkılar

yorumsuz
4.749 kez okundu

Flüt İle Çalınabilecek En Güzel Şarkılar

 

Bu sitede flüt ile çalınabilecek en güzel şarkılar ile karşılaşacaksınız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Flüt ile çalınabilecek en güzel ve sizlerinde sevebileceği şarkılarada göz atabilirsiniz. Çünkü hepsi bulunmaktadır. Sizlere tek, tek flüt ile çalınabilecek en güzel şarkılardan bahsedelim. Artık sevmeyeceğim şarkısını bilmeyen herhalde yoktur. Artık sevmeyeceğim şarkısını flütten notaları da söyleyelim. Artık sevmeyeceğim melodi notalarından bahsedelim. Şu şekilde verdiğimiz melodi notaları ile en çok sevilen ve en çok bilinen artık sevmeyeceğim şarkısı çalınabilir. Bunlar mi, fa, sol, fa, mi, re, mi, mi, fa, sol, la, si, de, si, la yani bu melodiler ile flütten çalabilirsiniz. Çocukların sevdiği arkadaşım eşek şarkısını da flüt ile çalabilirsiniz. Bunlar da re, re, la, la, si, si, la, mi, mi, fa, mi, re, re, re, si, si, la, sol, fa, mi, mi, fa, mi, re,re, re , da ,da şeklinde notalar ikinci defa flüt ile çalınmaktadır.

Arkadaşım eşek şarkısı ilkokulda flüt ile çok çalınacak müziklerden bir tanesidir. Bir başka flüt ile kolay çalınabilecek şarkı ise telgrafın tellerine kuşlar mı konar şarkısıdır. Notalar şeklinde anlatmaya başlayalım ve sol,sol,mi,fa,mi,re,re,re,fa,sol,sol,mi,fa,mi,re,re,mi,fa,sol,re,do,re,mi şeklinde flüt ile çalınmaktadır. İlkokul yıllarında çocukların müzik dersinde söylediği benim annem güzel annem şarkısını öğretmenler flüt ile de çalmalarını istemektedir, Benim annem güzel annem şarkısını flüt ile çalınabilecek notaları sizlere verelim. Bunlar da,re,mi, mi, mi ,fa ,mi ,re ,m i,fa ,la ,so l,fa, mi,sol,fa,re,mi,sol,fa, ve mi olmaktadır. Flüt ile sevdiğiniz şarkıların notalarını öğrendikten sonra çalıp öğrenebilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Flüt ile çalınabilecek şarkıları notaları ile anlatmaya devam edelim.

Kimler geldi kimler geçti şarkısının notaları ise şöyledir. Si ,si,do re,si,m i,re,re, do,do, si,do,la ,la,si,do ,la ,re ,do ,s si, ,la ,si ,sol ,la, si, sol, do ,si, la, la, sol ,la şeklinde flüt ile çalınır. Yağmur yağıyor seller akıyor şarkısını bilmeyenler yoktur. Yağmur yağıyor seller akıyor şarkısının notaları da şu şekildedir. La ,la, la,la ,sol ,la, la, sol ,fa, sol, fa,la ve sol şeklindedir. Yağmur yağıyor şarkısının nakaratları ile çalınız. Şimdi gelelim insanların en çok dinlediği bir şarkısın sen müziğinin flüt ile çalınabilecek notaları da do, re, do, si, do, si ,do ,la, si ,la ,si, sol,sol,la,si,la,si,sol,sol,fa,mi,do,re,do,si,do,si,la,sol olarak bitirilir.

 

Çok sevilen ve nasıl çalındığını merak edilen apaçi müziğinin notaları merak edilir. Şimdi apaçi müziğinin notaları si, si, si, do, la, la, la, la, si, sol, sol, fa, fa, mi, fa, sol, fa, mi, re şeklinde olmaktadır. Yağ satarım bal satarım şarkısının notaları ise lala, sol, lala, sol, fa, sol, lala ve soldur. Senden başka, senden başka şarkısının nakaratlarını flüt ile çalmak için notalarını verelim. L, do, si, do, la, do, si, do, si, do, la, do, si, do, do, si, la, sol, si, la, si, sol, si, la, si, sol, si, re, fa, mi, re, do, si ve la şeklindedir. Eski şarkılardan olan ve sevilerek dinlenilen bir başka şarkı da kör olası çöpçüler aşkımızı süpürmüşler şarkısının notaları ise la, si, la, do,si, la, sol, sol, la, si, sol, la, si, la, sol, fa, sol, fa, sol, la, mi,fa, sol, la, sol, fa ve mi olarak flüt ile çalınmaktadır.

Aldırma gönül aldırma şarkısının flüt ile çalmak için notalarını nasıl çalacağınızı söyleyelim. Si, do, do, si, si, la, la, sol, la, si, si, la, la, sol, sol, fa, sol, la, la, sol, sol, fa, mi,mi, re, do, si, si, do, re, mi, re, do, re, re, mi, fa, fa, la, si, do, sol, fa, mi, sol, fa, mi, re ve mi olmaktadır. Her müziğin notaları olduğu gibi oyun havasının da yani halay müziğinin de flüt notaları bulunmaktadır. Mi, re, mi,la, mi, re, mi şeklinde olmaktadır. Hababam sınıfının notaları ise mi, si, do, re, do, re, do, si, la, sol, mi, si, do, re, do, si, la, sol, fa, sol, fa şeklindedir. Flüt ile duygusal müzik çalmak istiyorsanız titanic müziğinin flüt notaları verelim ve sizlerin çalışmasına yardımcı olur. Do, do, do, si, do, do, si, do, do, re, mi, re, do, do,si, do, do, sol, do, re, sol, fa, mi, re, do, si, do, re ve mi olmaktadır. Ama bilmeniz gereken püf noktası da flüt ile titanic müziüğini çalarken mutlaka mi notalarını uzun çalmanız gerekmekte olduğunu unutmayınız.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.