İnançlı Otistiklerimiz Olacak

yorumsuz
326 kez okundu

Tüm sorunlarımızı çözdük. Otizmli veya diğer engelli insanların tüm sorunlarını çözdük. Bir tek inançlı otistik insan yetiştirme hariç. Evet bundan sonra inançlı otizmli insanlarımız olacak. Yani otizmli gördüğümüzde kendi kendimize soracağız ilk başlarda “bu inançlı mı inançsız mı acaba” diye. Bellli zaman sonra hepsi inançlı olacağı için bu soru ortadan kalkacak doğal olarak.

Bir sosyolog, “Yüreğir Belediyesi ile ortaklaşa çalışarak Kültür Evleri’nde otistik çocuklara ücretsiz terapi merkezleri açılacak,   burada otistik çocukları inançlı çocuklar haline getireceğiz” demiş. Pek yakında inançlı hale getirilmiş otistik çocuklarımız olacak eğer çıkıp da “sözlerim çarpıtıldı” demezse.

Dedi demesine de gerçekten sözünün arkasında durup duramayacağını bir kaç gün içinde göreceğiz. Aslında sorun bunu görüp görmemek veya sözünün arkasında durup durmaması da değil.  Kendini bu alanda etkili yetkili sananların kimler olduğu ve onlar için sorunun ne olduğu biraz önemli olan. Otizmli çocukların onca sorunu arasında böyle bir konuyu sorun diye dayatmak, toplumdaki “normal” dediğimiz insanlar arasındaki ayırım yetmezmiş gibi ayrıştırmaya otizmliler üzerinden devam etmek, olsa olsa insana insanca değer verilmediğinin bir göstergesidir.

İnanç ölçer aletiyle kendi ölçümünü yaptı mı acaba da otizmli çocukların inançlarıyla uğraşıyor bu şahıs. Ülkenin bunca eğitim sorunu, bunca yerel sorunları varken Adana Yüreğir Belediyesi anlaşılan her sorunu çözdü ki  boş durmayayım diye böyle bir sorun uydurup bu işlere başladı.

Beyinlerinde inanç alanı, Allah alanı yokmuş

Farkında olmadan inançsızlarmış, otizmli çocuklar. Farkındalık yaratılacakmış bunlarda. Elbette kamoyu bu konuya sessiz kalmadı. Otizm Platformu’ndan gelen  kınamada ayrıca söz konusu açıklamayı yapan derneğin 2008 yılında platform’dan atıldığı belirtildi.

Otizm Platformu Dönem Koordinatörü Ergin Güngör, haberde konu olan derneğin Platform’un tüzük ve amaçlarına aykırı davranışları ve talepleri nedeniyle, 2008 yılında azledildiğini ve halen Otizm Platformu’na üye derneklerinden biri olmadığını belirterek, “Dernek başkanı tarafından yapılan açıklamaları Otizm Platformu olarak onaylamıyor ve paylaşmıyoruz. Çok ciddi yanlış anlamalara neden olabileceği ve toplumla birlikte ailelerimizi de kuşkuya sürükleyeceği için bu haberi ve içerdiği yorumları kınıyoruz”

diyerek kınama bildirisini tamamladı.

Yukarıdaki yazı bazı sitelere yapılan yorumlardan derlenerek oluşturulmuştur.

 

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.