İnteraktif Okuma Devri

yorumsuz
88 kez okundu

İnteraktif Okuma Devri Nasıl Başladı?

Okumak beyni dinç tutar, kimsenin kimseyi dinlemediği günümüz dünyasında sözlerinize değer verilir, size saygın bir kişilik sunar.

Klasikler, romanlar, edebiyat mıdır okumak sadece? Onları çoktan hatmettiniz ve taze kan mı gerek size? O kadar çok okumayan insan var ki, çok okuyan ve okuduklarını hazmeden bünyeniz, post modern sosyal medya fanatiği arkadaşlarınızla aranıza duvar mı örüyor, kitaplar sizi yanlızlaştırarak zehirledi ve siz sadece biraz iletişim mi kurmak istersiniz? Bu arada elbette okumayı bırakamazsınız bu sizin tutkunuz çünkü, hem beyin kıvrımlarınız o kadar derin ki okumazsanız dünya size içi boş bir torba gibi mi görünüyor?

Tatildesiniz örneğin, hafiflemek istiyorsunuz, dram romanlarını sonra okuyup felsefi düşüncelere daha farklı zamanlar mı ayırmak istiyorsunuz?

Televizyon kötüdür tamam dediniz, izlemediniz, almadınız belki ama aktüaliteden koptunuz ve gerçek basit dünyayla bir kaç insan aracılığla iletişim kurmak mı istiyorsunuz?

Bunun için kesin çözüm güncel dergilerden birer doz almak olabilir. Farklı temalarla yayın yapan dergileri karıştırırsanız, çok çeşitli konulardan haberdar olur böylece dillerini anlayabildiğiniz çok daha fazla arkadaşınızla sohbet edebildiğinizi görebilirsiniz.

Okumak sadece yıllar önce yaşamını yitiren yazarlarla arkadaş olmak değildir, hayatınızda yeniliğe yer açmak, yaşayan insanlarla da bütünleşebilmektir. İyi bir okursanız eğer, etrafınızda sizin kadar kıymetli insan bulmakta zorlanırsınız, oysa bazen siz de onlardan bir şeyler öğrenmek, hatta sizin öğretebileceklerinizi dinlemek istersiniz. Aynadır insanlar, size kendinizi gösterirler çünkü.

İlginç bir yol olarak aylık yayınlanan dergilere abone olursanız piyasa fiyatının son derece altına satın almış hem de siz unutsanız bile adresinize düzenli getirterek kültürünüzü arttırmış olursunuz. Zaman bulduğunuzda kitapevlerini ve büyük marketleri ziyaret ederek de zevkinize göre seçimler yapabilirsiniz.

Dergiler size gerçek zamanlı haberler sunar, siyaset, sanat, gezi, turizm, moda, bilişim, oyun, sağlıklı beslenme, dekorasyon,edebiyat, iş dünyası, emlak, borsa…. gibi oldukça geniş yelpazeli bir dünyadır bu. Renkli ve kuşe baskıları okuma isteğini arttırır, sayfaların altındaki akıllı telefon uygulamaları ile okuduğunuz konunun videolarını anında görebilirsiniz, gerçek kişilerle detaylı röportajları bulup sizinle aynı zamanda işleyen bir dünyaya adım atarsınız.

Kimi zaman da hiç ilgimiz olmayan konularda yayınlanan dergileri göz atmak size farklı ilgi, beğeni ve zevke sahip farklı mesleklerden insanlarla iletişim olma şansı verir. Çünkü bu sayede insanları daha iyi anlayabilir, ortak paydada buluşabilirsiniz.

İşte size örnekler:

Tempo; siyaset, mizah, aklınıza gelebilecek güncel hemen her konuda yorum içerir.

Atlas; yeryüzü şekilleri, gezginlerin gerçek deneyimlerinden yola çıkılarak hazırlanan veriler, coğrafya ve keşif bilgileri sevenler için veya öğrenmek isteyenler için.

Forbes; isminden yalnızca holding sahiplerinin okuyup en zenginler listesini bulacağınızı sanmayın. İş dünyası için özel röportajları, dizi yapımcıları, kadın girişimciler gibi farklı konularda bilgiler edinebilirsiniz.

Digital Age; Sosyal medya,inovasyon, internet, teknoloji evrimi, digital tüketim alışkanlıklarımız konusunda çarpıcı araştırma sonuçları gibi bilgiler ihtiva eder.

Geo; coğrafya, turizm, doğal yaşam bilgileriyle size yeni bakış açıları sunar.

Media Cat; reklam sektöründe çalışanların dünyasını anlatıyor gibi görünse de hayatımızı doğrudan etkileyen, bizim tutkumuz sandığımız markayı bize inceden sevdiren teknikleri öğrenebilir, hatta belki bir reklam da siz patlabilir, bir aplikasyon da siz gelişirerek kendi kırılma noktanızı oluşturabilirsiniz.

Örnekler çok daha fazladır elbette. Kim olduğunuzu keşfetmek için bir kaç tane seçmekte fayda var. Kitap, broşür, deneme ürünü gibi promosyonları da piyasaya çıkar çıkmaz size ulaştıracaklardır. Keyifli okumalar sevgili okuyucular.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.