İşaret Dili İle Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi

yorumsuz
312 kez okundu

isaret_dili_genclige_hitabeBursa Hisar Leo Kulübü öncülüğünde, gönüllü sanatçılarla Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi. İşitme engelli bireylerin Gençliğe Hitabeyi daha iyi anlaması için hazırlanan videoyu yazımızın devamında izleyebilirsiniz.

Video ile ilgili tanıtım yazısı:

“Ey Türk gençliği!” diye seslendi bize 1927’de Mustafa Kemal Atatürk. O günden beri O’nun ibaresiyle çıktık her yola, bize öğrettikleriyle. Hiçbirimiz o gün o meydanda değildik; ama hitabeyi her okuyuşumuzda yeniden söz verdik dediklerini yapacağımıza, o çatallı sesini her dinlediğimizde…Dedik ki; biz Türk gençliğiyiz, biz bütünüz, her sözü bir ağızdan verdik Ata’mıza; küçüğümüz, büyüğümüz, zenginimiz, fakirimiz, engellimiz… Ve dedik ki biz her Cumhuriyet Bayramı’nda O’nun sesinden aldığımız coşkudan işitme engelli arkadaşlarımızı mahrum etmeyeceğiz.
Sözümüzü tuttuk. Bursa Hisar Leo Kulübü olarak, 118-K Lionları ve gönüllü sanatçılarımız ile birlikte bu yıl ilk kez işitme engelli vatandaşlarımız için Gençliğe Hitabe’yi işaret diliyle bir kez de biz söyledik. Gücümüz, sesimizde değil, damarlarımızdaki asil kanda!


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.