Karne Öğretmen Görüşü Örnekleri

yorumsuz
4.204 kez okundu

Karne Öğretmen Görüşü Örnekleri

Karne öğretmen görüşü örnekleri öğrenci okul hayatına başladığı andan itibaren sınıf öğretmeninin öğrenciyi gözlemlemesinden sonra karne oluşturma aşamasında öğrenci hakkındaki düşüncelerini belirtmesidir. Bu belirtilen yazılarda öğrenci her türlü gözlem altında tutularak değerlendirme yapılmalıdır. Sadece fiziksel beceriler değil ders içinde ve dışında ortaya çıkan tüm etkinlikleri ele alınmalıdır. Çünkü bir öğrencinin başarısını tamamen yıl içinde ortaya çıkan tüm hususular etkilemektedir. Karne öğretmen görüşü örnekleri kapsamında oluşturulan yazılar ve notlar öğrenciyi motive edici olmalıdır. Özellikle yarıyıl da düzenlenen karnelerde belirtilen düşünceler bir sonraki yarıyılı olumlu etkileyen düşünceler olmasına gayret gösterilmelidir. Çünkü öğrenci ve öğretmen arasında çok kuvvetli bir bağ oluşmaktadır. Oluşan bu bağ sayesinde öğrenci öğretmeninden aldığı destek sayesinde anlama kapasitesini genişletmektedir. Eğer bir öğrenci hakkında olumsuz yönde karne öğretmen görüşü örneği sergilenecekse tatlı sert bir yazı yazılarak severek ders verme tekniği kullanılmalıdır. Bu tür karne öğretmen görüşü örneklerinden bir kaçı olarak; Canım öğrencim, güzel sarı kızım. Başarmak asla vazgeçmemektir. En büyük zaferler bu alanda yapılan mücadelelerden asla vazgeçmeyenlerindir. Dünya kolay vazgeçenleri değil sürekli başarılı olmak için gerekli olan azim ve çalışmayı göstermeyi başaranları hatırlar. Asla unutturma kendini. Başar. Seni her zaman seven ve sana her daim güvenen öğretmenini Mutlu etmeyi başar.

Burada karne öğretmen görüşleri örnekler kapsamında kısa ve öz yazılmış olan metin bir öğrencinin öğretmenini mahcup etmemek için yapması gerekenleri anlatırken aynı zamanda kıssadan hisse özelliği taşımaktadır. Öğrencisinin başarıyı elde etme konusunda yapması gerekenleri açıklarken durumunun pekte iyi olmadığı durumlarda yılmadan çalışması gerektiğini vurgulamaya çalışmaktadır. Öğretmenine güvenen öğrenciler özellikle derslerden aldıkları notlardan çok bu tür karne öğretmen görüşü örnekleri ile ilgilenerek hakkında ne düşündüğünü bilmesi öğrenciyi psikolojik olarak yüksek seviyede etkilemektedir. Öğretmenlerinin genel ders yılı içinde izlenimlerini öğrenen öğrenciler kendilerine kılavuz olarak benimsedikleri öğretmenlerin bu tür düşüncelerinden hareketle başarılı olmak için çaba göstermektedirler. Aynı zamanda sadece öğrenci öğretmen ilişkisini eğil öğrenci aile ilişkisinden en çok etkileyen bu görüşler aileler tarafından da ayrıca değerlendirilerek öğrenciye karşı davranış oluşumları şekillenmektedir. Bu karne öğretmen görüşü örnekleri ailenin çocuğunu okul içinde nasıl bir yapıda gelişme gösterdiğini izleme fırsatı sunmaktadır. Bu konuda ailenin görüşü değerlendirdiğinde kendi açısından artıları ve eksileri benimsemesi önem arz etmektedir. Bu konu üzerine yazılmış olan karne öğretmen görüşü örneklerinden bir başkası ; İyi bir başlangıç yapmayı başarabilmek, yarı yarıya asıl başarı demektir. Her şeyin oluşumunda en önemli nokta başlangıçtır. Senin başarı yolundaki başlangıç noktan bugün olsun. Kendine her zaman güven, daima cesur ol, hiçbir zaman Korkma. Hemen bugün başarmak için başla ki çalışmaya, daima başarılı ve mutlu olabilesin hayatın boyunca.

Senin mutluluğun her zaman benim mutluluğum. Hadi yakışıklı ve akıllı oğlum hep gülümse ve tut elimden, götür bizi hep beraber başarı ülkesine. Karne öğretmen görüşü örnekleri olarak yazılan bu yazıda bir öğretmenin öğrencisinden beklentileri dile getirilmektedir. Burada da başarı basamaklarının çıkılabilmesi için yılmadan korkmadan ve asla pes etmeden çalışmanın başarıya giden yol olduğu belirtilmektedir. Aslında öğrenci bu yazıyı okuduğunda aklına bir soru oluşacaktı. Ben başarılı değil miyim? Bana öğretmenim yol gösterirken neden bu zamana kadar başarılarının devamı olsun dememiş? Gibi soruları kafasında canlandıracaktır. Bu nedenle karne öğretmen görüşü örnekleri oluştururken karneye yazılacak metinlerin öğrencileri ikilemde bırakmayacak yazıların eklenmesi en uygun olandır. Öğrenci yazıyı okuduğunda öğretmeninin net düşüncelerini okuyabilmelidir. Üstü kapalı anlaşılmayan metinler yazıldığında karamsarlık ortamı yaratılarak öğrenciler açısından anlaşılmayan soruların oluşmasına neden olabilecektir. Buna benzer bir başka örnek; Unutma. Hayat senin oluşturduğun cesaretine göre büyüyecek veya küçülecektir. Önündeki zamanda büyük cesaretlerle dolu olan bir hayat seni bekliyor. Sana daima güveniyorum, sakin ol ve her zaman başar. Öğretmenin her zaman seni çok seviyor. Bu örnekte basit fakat anlamlı cümleler bulunmaktadır. İlk okula başlayan bir öğrencinin en çok duymak istediği cümledir. Öğretmenin seni çok seviyor. Çünkü öğretmeni tarafından sevildiğini anlayan bir çocuk bilir ki başarılı insanlar sevilir. Bu yüzden kendisini başarılı olduğuna inandırarak daha fazla gayret göstermeye başlayacaktır. Öğretmen bu tür bir yazı yazdıktan sonra izleyeceği öğrencilerinde ilerleme olduğunu görecektir. Fakat kopyala yapıştır misali her öğrenciye aynı cümleleri kullanırsa uygun olmayacak bir davranış sergilemiş olacaktır.

Öğretmen öğrencilerine olan sevgisini tabi ki farklı yaratmayacaktır. Fakat bu sevgisini hepsine ayrı hissettirebilmek için serf edeceği cümleleri çok düşünerek ve tartarak seçmesi gerekmektedir. Her öğrenci için en bilinen karakterlerini kullanarak o noktadan yakaladığı sevgi hissini verebilirse farklı ama aynı noktada buluşan bir anlatım sergileyecektir. Bu yaptığı sevgi dağılımında hepsini aynı sevdiğini hissettirecek fakat hiç birisi hepimize mavi boncuk mu dağıtmış diyemeyecektir. Bu konuda örnek verecek olursak; bir öğrencisine çok güzel şiir okuduğu için onu çok sevdiğini anlatırken bir başka öğrencisine çok güzel yazısından dolayı sevdiğini anlatarak sevgi dağılımını eşit fakat farklı yollardan anlatabilecektir. Öğrenim hayatında ve hayat yolunda ne kadar yavaş ilerlediğinin bir önemi yok tur. Yeter ki durmadan ilerle. Durmak zamanı çoktan geçti, zaman durmadan ve yılmadan çalışmak zamanı… Uğraşmayı bırakma, didinmeyi terk etme, düşünmeyi asla bırakma, aramalarını sürdür, bul ve sürekli koş. Çalışarak koşacağın yerde her zaman başarı seni bekliyor. Güzel, kara kızım benim. Başarı hiçbir zaman istenmediği yere gelmez. Ama senin ise daima çok yakınına gelmiş başarı… Hemen kapının önünde beklemekte… Neden başarıya kapını açmıyorsun? Yoksa sen istemiyor musun başarmayı kendine? Hadi aç kapını hoş geldin de başarıya… Şimdiye kadar seni kapıda beklettiğim için çok pişmanım de başarıya… Bir daha senden hiçbir zaman ayrılmayacağım de. Bundan sonra benim adımın geçtiği her yerde başarı olacaktır de herkese. En başta belirtildiği gibi karne öğretmen görüşü örnekleri çerçevesinde anlatılacak düşüncelerin kırmadan üzmeden anlatılması önem arz etmektedir. Bu metinde başarı ile bir türlü buluşamayan öğrenciye eğlenceli hikaye tadında bir anlatım izlenerek başarması için biraz daha çalışması gerktiği anlatılmaktadır.

Ailesi açısından bu görüş değerlendirildiğinde kendi yapmaları gerek hususları ilk bakışta anlayacaklardır. Çocuk belki bir anlatım biçimi olarak değerlendiremese de aile çok iyi anlayacağı için öğrenciyi teşvik konusunda biraz daha fazla gayret ederek başarıyı bulacaklarını anlayarak bu yönde eğilim b-gösterecektir. Doğrudan biraz daha çalışsan başarabilirsin diye bir görüş bildirdiğinde öğrenci öğretmeni tarafından başarısız kabul edildiğini yorumlayarak arada bir kopukluk oluşacaktır. Fakat akılcı yorumlarla bu şekilde öğrencileri motive etmek daha doğru davranışlar olmaktadır. bir başka örnek karne öğretmen görüşü örnekleri olarak; Zafer, her zaman zafer benimdir diyebilenlerindir. Benim yakışıklı ve akıllı öğrencim, gülen gözlü parlak yüzlü öğrencim. Futbolcular hiçbir zaman sahaya çıktıklarında yenilgiyi düşünmezler. Her maça çıkarken kazanmak düşüncesi ile çıkarlar. İşte senin de bu inançla yürüteceğin maçların şu andan itibaren başlıyor. At gollerini havalandır fileleri, ulaş zaferlere her daim. Her zaman olduğundan daha yüksek sesle bağır şimdi. Sen de, bekle beni zafer diye, ben geliyorum de, nice zaferler seni özlemle bekliyor. Öğretmenin de senden gelecek olan en yüksek seviyedeki zafer haberlerini bekliyor. Burada anlamlı cümlelerin içinde zafere öğretmeni ile beraber gideceğine inanan bir öğrenci yaratılmaktadır. İşte bütün örneklerde görüldüğü gibi karne öğretmen görüşü örnekleri bir öğrencinin motivesin de bu kadar önem arz etmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.