Lise Eylül 2013 Çalışmaları

yorumsuz
1.116 kez okundu

Ortaöğretim kurumlarında değişen dersleri tanıtıcı eğitim uzakatan eğitim yoluyla ortaöğretimde çalışan öğretmenlere yönelik olarak 9,10,11 ve 13 Eylül tarihlerinde canlı ve eşzamanlı olarak verilecektir. Konu ile ilgili bakanlık yazıları. Verilecek eğitim saat 14-14.50 arası olmak üzere 50’şer dakikadan oluşmaktadır.

 

lise-valilik
valilik yazısı

 

lise
ders dağılım
çizelgesi

 

ORTAÖĞRETİM KURUMLARI’NIN 9-10-11 ve 12. SINIFLARINDA OKUTULAN FİZİK, KİMYA, MATEMATİK, BİYOLOJİ DERSLERİNİN YENİ ÖĞRETİM PROGRAMLARININ UZAKTAN EĞİTİM YÖNTEMİYLE TANITIMI

İLE İLGİLİ PROGRAMIN UYGULAMA ESASLARI

  

  1. Ortaöğretim kurumlarının 9-10-11 ve 12. sınıflarında okutulan fizik, kimya, matematik, biyoloji derslerinin yeni öğretim programlarının tanıtımı uzaktan eğitim yaklaşımıyla 9, 10, 11 ve 13 Eylül 2013 tarihlerinde  eş zamanlı (canlı) olarak yapılacaktır.
  2. Eğitime ilişkin yayın, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü stüdyolarından yapılacaktır. İnternet üzerinden yapılacak yayına http://uzem.eba.gov.tr.  adresinden ulaşılacaktır.
  3.  09 Eylül 2013 Pazartesi günü Fizik, 10 Eylül 2013 Salı günü Kimya, 11 Eylül 2013 Çarşamba günü Matematik, 13 Eylül Cuma günü Biyoloji derslerine ait yenilenen öğretim programlarının tanıtımları yapılacak ve tanıtım programına sadece o branşın öğretmenlerinin katılımı sağlanacaktır.
  4. Ek’te gönderilen ders dağılım çizelgesine göre öğretmenlerin il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince tespit edilen okullarda tanıtım programını takip edebilmesi için gerekli planlama yapılacaktır. Eğer bir okulda yeteri kadar o branştan öğretmen varsa tanıtım programının öğretmenlerce kendi okulunda takip edilmesi ile ilgili bir planlama da yapılabilecektir. Bu kapsamda kaliteli internet bağlantısı alabilen okullar eğitim merkezi olarak belirlenecektir.
  5. Okullarda yayın ve sunumlarının net ve kaliteli izlenmesi ve süreç içerisinde karşılaşılan sorunların hızlı bir şekilde giderilmesi amacı ile il mili eğitim müdürlükleri Türk Telekom Müdürlükleri ile işbirliği içinde olacaklardır.
  6. Her okulda eğitim için sadece bir internet bağlantısı yapılacaktır. Eğitim süresince aynı okulda birden fazla internet bağlantısı yapılması önlenecektir. Ayrıca internetin paylaşımlı olarak kullanıldığı okullarda internet paylaşımı, eğitim yayınının yapıldığı saatlerde kapatılacaktır.
  7. Eğitim yapılacak okulların sınıf veya salonlarında projeksiyon, ses sistemi gibi teknik imkânlar hazır olacak ve mümkünse yayın esnasında salonda gerektiğinde müdahale etmek ve yayının kaliteli olarak alınmasını sağlamak amacıyla bilgisayar alanında uzman bir personel bulundurulacaktır.
  8. Eğitimin izlendiği okul yöneticileri eğitimin amacına uygun olarak yürütülmesiden, devam ve devamsızlığın takibinden sorumlu olacaklardır.
  9. Eş zamanlı (canlı) eğitime hukuki mazaretleri nedeni ile katılamayan öğretmenler bu eğitimleri http://uzem.eba.gov.tr. internet adresinden sonraki zamanlarda da izleyebileceklerdir.
  10. Tanıtım programlarının amacına uygun olarak yürütülmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesinden kendi görev alanları itibariyle okul, ilçe ve il milli eğitim müdürleri sorumlu olacaktır.

Uygulama Esaslarını indirmek için  Uygulama Esasları

 

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Eylül 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.