SBS 2012 Taban Puanları

yorumsuz
280 kez okundu

Kaç Puan Aldım?

Sbs sonuçlarıaçıklandı. Kaç puan aldığınızı henüz öğrenmediyseniz http://sbs2013.meb.gov.tr/ adresini tıklayıp TC kimlik numarası ve doğum tarihinizi girerek öğrenebilirsiniz.

Şimdi Tercih Zamanı

Puanımızı öğrendikten sonra sıra yapacağımız okul tercihlerine geldi. Belki de SBS’ye hazırlanmak kadar zor bir süreç tercih süreci. Bu nedenle bu süreçte ciddi araştırmalar yapmak gerekiyor. Bunun ilk adımı olarak bizim önerimiz “geçen yıl hangi okul hangi puanla almış?” sorusunu sormadan istediğiniz okulların listesini yapın. Daha sonra aldığınız puanla istediğiniz okulların karşılaştırmasını yapın. Ayrıca yeni açılan bölümleri tercih klavuzundan incelemeyi unutmayın.

Geçmiş yıllarda hangi lise kaç puanla aldı? Nereden öğrenebilirim? diyorsanız aşağıdaki linkte yer alan dosyayı indirerek Türkiye’deki tüm liselerin tavan ve taban puanlarını öğrenebilirsiniz.

2012 Taban ve Tavan Puanları

Tercihleriniz için size yardımcı olacak 2012 de hangi lise hangi taban ve tavan puanla öğrenci aldı? Kontenjan sayıları kaçtır? Boş kontenjan kalıp kalmadığı gibi soruların yanıtlarını aşağıdaki dökümanda bulabilirsiniz.

2012 Kontenjan-Tavan ve Taban Puanlar

 2013 Tercih Klavuzu

 

 

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Temmuz 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.