Sınıf Kuralları Nelerdir

yorumsuz
6.937 kez okundu

Sınıf Kuralları Nelerdir

Bazı insanlar sınıf kuralları nelerdir diye sorduğunuzda soruyu cevaplar ama tam anlamıyla herkes sınıf kurallarının neler olduğunu bilmemektedir. Sizlere sınıf kurallarının neler olduğunu anlatmaya başlayalım. Sınıfta bir düzen olması için sınıf kurallarının olması çok önemlidir. Bu yüzden de sınıfta düzen sağlamak için kurallar koyulması mecburidir. Bu kuralların da öğrencilerin uyması gerekmektedir. Bunu sakın unutmayınız. Sınıf kuralları nelerdir diye sorarsanız sizlere tek, tek sayalım. Sınıfta eşyaların öğrenciler tarafından mutlaka temiz tutulması gereklidir. Öğrenciler sınıfa asla geç gitmemeleri gerekir. Okulun herhangi bir yerinde ve ya sınıfta eşyalar bulunduğu zaman mutlaka kayıp eşya odasına götürüp bırakmalısınız. Okula giden öğrencilerin kıyafetleri ütülü ve temiz olmalıdır. Sınıf içerisinde öğrenciler arkadaşlarına ne olursa olsun sevecen ve saygılı olmak zorundadır.

Sınıf içerisinde arkadaşları tarafından ya da öğretmenler tarafından alınan kararları sınıfta uyulması lazımdır. Öğretmenlerin öğrencilere verdiği ödevleri aksatmadan ve zamanında yapmalıdırlar. Okuldaki merdivenlerden de inerken dikkatli olmalıdırlar. Yani soldan inmeli ve sağdan çıkmalısınız. Sınıf içerisinde öğretmenler için izin vermeden asla arkadaşlarınız ile konuşmayın ve sohbet dahi etmeyiniz. Sadece öğretmenler söz hakkı verildiği zaman konuşmalıdırlar. Aynı zaman da sınıfta öğretmenlerin konuşma sırasında kesinlikle sözünü kesmeyin. Bu öğretmene karşı çok büyük bir saygısızlık olduğunu lütfen unutmayınız. Sınıfta ve okulda uslu, terbiyeli ve derslerinizde çok çalışkan olmalısınız. Derslerinizi programlı ve sunumlar varsa onları da harika bir biçimde yapmalısınız. Okul içerisinde herkes sınıftayken asla yüksek sesle konuşmayın ve koşmayın.

Sınıfta bulunan öğrenciler ve öğretmenleri rahatsız etmemek için gürültü yapmayınız. Sınıfta öğretmenler ders anlatırken öğretmenleri dinleyip dikkate alınız. Sınıfta çöp bırakmayın ve çöpleri mutlak çöp kutusuna atmanızı tavsiye etmekteyim. Ayrıca sınıfta ne arkadaşlarınıza, öğretmenlerinize ve müdüre yalan söylemeyiniz. Sınıf kuralları nelerdir diye sorarsanız ve bu konu hakkında yeteri kadar bilginiz yoksa daha fazla bilgi almak istiyorsanız bu siteden sınıftaki ve okuldaki tüm kuralları okuyup öğrenebilmeniz için yapmanız gereken yalnızca sitemize tıklamak olacaktır. Sınıfın düzenine uymak ve kurallara uymak çok önemlidir. Böylece derslerinize de bu başarı yansıyacaktır. Bu sayede derslerinize de yansıyarak notlarınız daha çok yükselecektir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Her şey siz öğrenciler için ve bu kurallar çok gereklidir.

Sınıf içerisinde öğretmeninizden eğer söz almak istiyorsanız ve konuşmak istiyorsanız elinizi kaldırmanız yeterlidir. Öğretmen sizi görünce öğretmenleriniz konuşmanıza izin verecektir. Bunu yapmanızın nedeni öğretmenler sınıfta ders anlatırken ve konsantre olmuş olan diğer öğrencileri rahatsız etmemek için sessizce elinizi kaldırmanız yeterli olacaktır. Öğretmenler de sizlere hemen söz hakkı verecektir. Okul idarelerinin önünden de yürürken gürültü yapılmamalıdır. Okulun kolidorlarında ne tenefüslerde ne de tenefüste bile değilken koşmamak ve yüksek sesle konuşmayınız. Sınıfta rahatsızlandığınız zaman bunu öğretmeninize mutlaka bildiriniz. Okul ve sınıf kurallara tüm öğrencilerin uymaları mecburidir. Sınıfta ki kız öğrencilerin saçları topuz modeli yapmamalı ve takı bile takmamaları gerekir. Ayrıca sitemize girdiğiniz zaman resimli bir şekilde de sınıf ve okul kurallarını inceleyerek bakabilmeniz mümkündür. Okulda istiklal marşı okuduğunuz zaman sessiz kalmak ve arkadaşlarınız ile sohbeti kesmelisiniz.

Bayrak törenlerinde ve bayramlarda konuşmamak ve sessiz kalınmalıdır. Sınıfa geç kaldığınız zaman sınıfa girmeden kapıyı çalıp ve sınıfa girip öğretmenlerden özür dileyip sonra da sıranıza oturmalısınız. Bütün bunları eğer yaparsanız, eksiksiz bir şekilde okul ve sınıf kurallarına uyarsanız örnek öğrenci olabilirsiniz. Sınıfta yapılan bazı yanlış davranışlarda var ve bu yapılan yanlış davranışları sizlere tek, tek sayalım. Geç kalan bazı öğrenciler sınıf kapısını çalmadan sınıfa girer ve öğretmeninden özür dilemeden de sırasına oturmalıdırlar. Bu çok büyük bir saygısızlık ve sınıf kurallarına da uymamış olunur. Sınıfta izinsiz su içmemek ve yemek de yenmemelidir. Sınıfta ders sırasında yemek ve su içilmesi kesinlikle yasaktır. Su, yemek ve tuvalet ihtiyacınızı sadece tenefüslerde gideriniz. Ama eğer sınıf sırasında tuvalete gitmeniz gerekiyorsa o zaman öğretmeninizden izin almalısınız.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 7 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.