Sonuca Göre Toplama Yap

yorumsuz
670 kez okundu

Sonuca Göre Toplama Yap Oyunu

This movie requires Flash Player 9

Şimdiye kadar yapılan etkinliklerde daha çok verilen iki sayıyı topladık ve sonucu bulduk. Sonuca Göre Toplama Yap oyunu ile ise size toplam veriliyor, sizden verilen sayılar içerisinden sonuca ulaşacak toplananları bulmanız isteniyor. Verilen sayılar içerisinden iki toplanan seçerek sonuca ulaştığınızda oyun penceresinin altındaki kontrol butonuna (el resminin bulunduğu, televizyon ekranına) tıklayarak sonucu kontrol edebilirsiniz.

Yanlış yanıt verirseniz aynı soru yeniden ekrana gelecek. Doğru yanıt vermeniz durumunda yeni ber soru ile karşılaşacaksınız.

Sonuca Göre Toplama Yap oyunu çocuğun sonucu yapılandıracağından dolayı öğrenme açısından çok önemlidir. Çocuk bu oyunla aynı sonuca sadece iki sayı toplanarak değil, çok değişik iki sayı toplanarak da ulaşılabileceğini görecektir. Sonucu kendisi yapılandıracaktır. Önemli olan seçilen 2 sayının toplamının verilen sonuca eşit olması, hangi sayının seçildiği önemli değil. Sonuca değişik sayıları toplayarak ulaşılması çocukta hem matematiğe hem de toplama işlemine karşı olumlu tutum oluşturacağı söylenebilir.

Bir çeşit toplamada verilmeyeni bulma oyunudur. Sonuca göre toplama yap oyunu.

Sonuca göre toplama yap etkinliği hangi sınıf olursa olsun rahatlıkla kullanılabilecek bir etkinlik uygulamasıdır. Hiç bir sınıf için zor, hiç bir sınıf için kolay da değildir.

 

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.