Tohumlar Fidana Videolu Resimli Mutlaka Bakmalısınız

yorumsuz
409 kez okundu

Tohumlar Fidana Videolu Resimli Mutlaka Bakmalısınız

Çocukların ilkokul eğitim süreçleri boyunca öğrendikleri her bilgi hayatları boyunca onları etkilemektedir. Aldıkları matematik, Türkçe, İngilizce, fen bilgisi gibi birçok ders gibi müzik, resim gibi dersler de çocukların ilgi alanlarını görmek ve onlara farklı sevgileri aşılamak için önemli derslerdir. Özellikle müzik derslerinde çocuklar söyledikleri şarkılar ve şiirler ile birlikte vatan sevgisi, doğa sevgisi, anne sevgisi, aile sevgisi gibi birçok sevgiyi pekiştirmektedirler. Birbirinden farklı ve güzellikte olan birçok şarkıyı özel günlerde veya günlük hayatta söyleyerek kendilerini eğlendirmekte ve aynı zamanda eğitmektedirler. Çocuklarınıza yaşam sevgisi aşılayın İlkokulda çocuğa öğretilen doğa sevgisi, insan sevgisi ve vatan sevgisi hayatı boyunca onun için kalıcı olmaktadır. Çocukların doğayı, insanı, çevreyi, toprağı, vatanı, annesini, babasını sevmesi gerektiğini bazen bir şiir ile bazen bir yazı ile bazense bir müzik ile öğretebilirsiniz.

Çocukların algıları oldukça farklıdır. Bu nedenle öğrenme şekilleri ve ilgi alanları da birbirinden farklı olabilmektedir. Özellikle hepimize küçükken ilkokullarımızda öğretilen tohumlar fidana, fidanlar ağaca diye devam eden şarkı bütün çocuklara muhteşem bir doğa sevgisi aşılamaktadır. Şarkının sözlerine dikkat eden çocuklar tohumlar fidana videolu resimli mutlaka bakmalısınız, doğa sevgisi ile büyümekte ve küçük bir fidanın insan yaşamında ne kadar önemli olduğunu belki de bu şarkı ile öğrenmektedir. Tohumlar fidana şarkısının teması Bilindiği üzere şarkı tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana, dönemli yurdumda şeklinde devam etmektedir.

tohumlar-fidana-videolu-resimli-mutlaka-bakmalisinizGenellikle bahar geldiğinde dillere düşen ve öğretilen bu şarkının sözlerine bakıldığında ise ormanların yurdumuzda çoğalması gerektiği, ormanların yurdumuzu güzelleştirdiği ve ormanların ağaçların hayatımızdaki önemi vurgulanmaktadır. Özellikle bu şarkı tohumlar fidana  videolu  resimli mutlaka bakmalısınız, olarak dinlendiğinde çocuklar üzerinde çok daha fazla etkili olmakta ve şarkının teması çok daha rahat kavranmaktadır. Şarkının devamında yer alan yuvadır kuşlara, örtüdür toprağa, can verir doğaya, ormanlar yurdumda kısmında ise ormanların kuşların hayatı için de oldukça önemli olduğu görülmektedir. Kuşların ağaçlarda yaşadığı düşünüldüğünde bir orman da birçok kuşa hayat veriyor demektir.

Ormanların yok edilmesi hem toprağın üzerinin boş kalması, hem birçok kuşun hayatının yok olması hem de bir doğa güzelliğinin yok olması anlamına gelmektedir. Bu nedenle ormanlar korunmalı ve yok edilmemelidir. Şarkının diğer bir kısmında yer alan bir tek dal kırmadan, ormansız kalmadan, her insan bir fidan, dikmeli yurdumda dizeleri de insanları fidan dikmeye teşvik etmektedir. Her bir tohumdan var olan fidan ve fidandan var olan ağaçlar ile orman oluşturmak ve yurdumuzu güzelleştirmenin ne kadar önemli ve güzel olduğunu gözler önüne seren bu şarkı ilkokul çocuklarında da büyük etki yaratmaktadır. Severek ve coşku ile bahar geldiğinde söylediğimiz bu şarkı ile birlikte çocukların doğa sevgisi, orman sevgisi de pekişmekte ve ormanların hayatımızda ne kadar önemli bir yer kapladığını da fark etmektedirler. Çocuklara sevgiyi öğretmeli Çocuklar her zaman öğrenmeye, sevmeye ve sevilmeye hazır bir şekilde olurlar. Bu nedenle sevginin ne anlama geldiğini, sevginin sadece insan ve aile sevgisi olmadığını da çocuk yaşlarda öğrenmek çok daha kolay olmaktadır. Doğa sevgisi, hayvan sevgisi, vatan sevgisi, insan sevgisi gibi birçok sevgi çocuklara bu şekilde şarkılar ile öğretilmelidir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.