Teog’da Boş Kontenjan 15 Bin 694 Olmuş

yorumsuz
118 kez okundu

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI NTV’de katıldığı bir programda Teog nakil yerleştirmeleri sonucu 15 bin 694 açık oluştuğunu söyledi. Nerden geldiğini, niye böyle bir açık oluştuğunu düşünmeyin. Bu açık hiç bir zaman kapanmayacak da. Sistemin yanlışlığına toz kondurmamak için hala masal okunuyor. Masal belki de becerilemeyen basit bir iş için anlatılıyor. Bu kadar beceriksizliği gizlemek kolay değil. (Veli mesajı)

Bakanın yaptığı açıklamalara ilişkin ayrıntılar şöyle:

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, NTV canlı yayınında Oğuz Haksever’in konuğu oldu. Bakan Avcı, TEOG yerleştirmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu..

Bakan Avcı, 19.00 saati itibariyle yeni kontenjanların açıklandığını söyledi.

“Geçen hafta, liselerde oluşan yeni boş kontenjanlarımızı cuma günü açıklıyoruz demiştik. Türkiye genelinde 15 bin 694 yeni boş kontenjan ilan ettik. Bunun 2 bin 311’i İstanbul’da, bin 345’i Ankara’da 682’si İzmir’de yerleşecek. Önümüzdeki hafta velilerimiz e-okul’a girerek boş kontenjanlarımızı görebilecek.

Eylül sonuna kadar her cuma günü boş kontenjanlarımız açıklayacağız. Özel okul ve açık liseye gidenlerden dolayı boş kontenjanlar oluşuyor. Önümüzdeki hafta bu kontenjanın artacağını düşünüyorum. Özel okullara teşvik alanlar şimdiden okullarına kayıt yaptırabilirler. Nakil yönetmeliğimize göre tayin, taşınma gibi durumlarda nakil talebi var. Nakiller, okulları uzağa düşen öğrencilerin durumlarını çözen bir süreç.

1 milyon 300 bin öğrencimiz liseye geçecek. Bunların 1 milyon 57 bini 15 okul tercihinden birine yerleştirdik. 15 okuldan birine yerleşemeyen öğrencileri dört tercih yaptırıp sosyal bilimler, fen lisesi, Anadolu lisesi, Anadolu imam hatip, Anadolu meslek ve çok programlı liselerden birine yerleştirebiliyoruz.
Kaynak: NTV


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Eylül 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.