Trakya Üniversitesi Diploma-Transkript Çelişkisi

yorumsuz
438 kez okundu

Trakya Üniversitesi’nde 422 öğrencinin transkript notları ile diploma notları farklı çıkmış. Söz konusu 422 öğrencinin transkript notları diploma notlarından yüksek yazılmış. İlgili ve yetkililere göre bu öğrencinin aleyhine bir durummuş ve bilgisayar programının hatasıymış, demek ki kendileri bu kurumu çok iyi yönetiyorlar.

Evet bugün Hürriyet’te yer alan bir haber bu. AA’yı kaynak göstererek Hürriyet’te yayınlanan haberin ayrıntıları:

Trakya Üniversitesi’nde, 422 öğrencinin transkript notunun, diploma notundan daha yüksek olduğu tespit edildi. Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, konuyla ilgili idari soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Öğrencilerin transkript notlarının, diploma notundan daha yüksek olduğunun belirlendiğini anlatan Yörük, şöyle konuştu:
“Soruşturma devam ediyor fakat yaptığımız ön araştırmada hatanın bilgisayar programından kaynaklandığını gördük. Öğrencilerin transkript notları diploma notundan daha yüksek olmuş. Aslında öğrencilerin aleyhine bir durum bu. Yeni girişli öğrencilerde tabii ki böyle bir şey söz konusu değil. Bunların hepsi düzeltme yoluna gidiliyor.”
Yörük, soruşturmanın tamamlanmasının ardından sonucu kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirdi.
Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Genel Sekreter Erengül Özdemir’in kızının da aralarında bulunduğu 422 öğrencinin transkript notlarının diploma notundan yüksek olduğu tespit edilmişti.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Eylül 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.