Kes Yapıştır Boya Çalışma Sayfaları

yorumsuz
1.076 kez okundu

Kesme yapıştırma ve kes yapıştır etkinlikleri özellikle küçük çocukların eğitimi sürecinde sık sık başvurulan yöntemlerden birisidir. Ancak kes yapıştır etkinliklerine çoğu zaman sadece el becerisini geliştirici bir çalışma olarak bakıldığını da biliyoruz. Kesme yapıştırma etkinliklerine sadece kağıt kesme yapıştırma, birinci sınıf etkinlikleri veya okulöncesi etkinlikleri ve aynı zamanda el becerilerini, el göz koordinasyonunu geliştirici çalışma olarak bakmak, bu çalışmaları böyle değerlendirmek bu etkinlik için eksik bir yaklaşımdır.

Bu bakış açıları doğru olmasına rağmen eksik bir yaklaşımdır. Kes yapıştır etkinlikleri sürecindeki çalışmalar için yaratıcılığı geliştirme, parça bütün ilişkisi kurma becerisini geliştirme gibi özellikleri de ekleyebiliriz. Bu nedenle çalışma basit gibi gelse de sadece okulöncesi veya 1. sınıflar için düşünülmemeli.

Kes yapıştır çalışma sayfasında 3 tane çalışma bulacaksınız. Kes yapıştır boya çalışmalarına boyama çalışmaları ile başlamanız daha doğru olabilir. Çünkü yapıştırmadan sonra yapılacak olan boyama çalışmalarında öğrencinin yapacağı boya taşırmaları çalışmaları kötü gösterebilir.

Boya kes yapıştır çalışmaları için dökümanı aşağıda verilen linkten indirip kullanabilirsiniz.

kes_yapistir


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2014

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.