Edebiyatta Sanat Dalları İçinden Masallar

yorumsuz
197 kez okundu

Edebiyatta Sanat Dalları İçinden Masallar
edebiyat-sanat-dallari

Edebiyat alanında birçok sanat dalı vardır. Roman, hikaye, şiir, masal, destan gibi birçok sanat dalları edebiyatımıza katkısı olan sanat dalları kollarındandır. Her birinin edebiyatımıza kattığı anlamlar büyüktür. Örneğin hikayeler bize birçok gerçeğin aydınlanmasını sağlarken, öğretici bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda merak uyandıran konular değinerek heyecanla okumamızı sağlarlar. Şiirler içimiz de hoş duygular bırakan bizi bizden alıp götüren sanat dalıdır. Destanlar kahramanlık olaylarını ustalıkla anlatan öğretici sanatlardandır. Diğer bir sanat dalı da masallardır. Masallar edebiyatta en çok hoşa giden türlerdendir belki de. Edebiyatta masal kavramı hayatımızda önemli yeri olan sanat dalıdır. Masallar sadece insanı hayal dünyasına götürmekle yetinmez aynı zamanda öğretici yapıya da sahiptir.

Masalların Hayatımızda ki Yeri

Masallar her ne kadar çocuklar için yazılmış olsa da hala içinde ki çocuğu öldürememiş kişiler içinde masallar güzel bir yere sahiptir. Masallarımız diğer sanat dalları gibi bizim kültürümüzdür. Çocuklarımız için kitap okuma alışkanlığına güzel bir şekilde başlangıç en iyi masallar sayesinde olur. Bizim vermek istediğimiz birçok şeyi masallar yoluyla çocuklarımıza anlatabiliriz. Masalların Hayatımızda ki yeri tartışılmazdır. Masallar sayesinde çocuklarımız okumayı sever. Masallar sayesinde hayal dünyaları gelişir.

Hangi Tür Masallar Okunmalı?

Çocuklarımıza masal seçerken hayal dünyalarını geliştirmeleri yanında ahlaki yönden geliştirici masallara ağırlık verirsek, ahlaki davranışlarına katkıda bulunmuş oluruz. Masal türü seçilirken bu türden masallar çocuklarımın hayatlarına birçok şey katacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.