LYS Sonuçları Ne Zaman

yorumsuz
231 kez okundu

LYSınavı henüz tamamlanmadan girilen sınavların ne zaman açıklanacağı gündemde. Yetkililer kesin bir tarih vermezken sürpriz olacak kadar en kısa zamanda sonuçların açıklanacağını belirtmektedirler. Ancak ortalama yükseltme sınavları düşünüldüğünde Meb’in liselere gönderdiği yazıda ortalama yükseltme sonuçlarının engeç 26 Haziran’a kadar e-okul’a işlenmesi gerektiği bildirilmekte.

Bu durumda sonuçların en erken açıklanma tarihi 27 Haziran 2013’tür.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları açıklaması. LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının erken açıklanması konusunda adaylara süpriz yapabileceklerini bildirdi.

Demir, LYS Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4) öncesi hemen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Abdullah Al-Hamidi ve beraberindeki heyetle sınav yapılacak binaları inceledi. Ali Demir kurum sınavı da olsa üniversiteye giriş sınavı da olsa yaptıkları tüm sınavlarda aynı güvenlik tedbirlerini uyguladıklarını söyledi. LYS sınav evraklarının, çarşamba gününden itibaren çok yüksek güvenlik tedbirleri içerisinde illere gönderildiğini belirten Demir, bu sabah itibarıyla depolardaki evrakların sınav binalarına dağıtıldığını, emniyet görevlileri, kuryelerle sınav güvenliği açısından bütün tedbirlerin alındığını dile getirdi.

YGS’de sonuçlarının hızlı açıklanmasının, “rekor” olarak algılandığını belirten Demir, ancak bunun “ÖSYM’nin yeni standartları” olarak ifade edilmesinin yerinde olacağını vurguladı.

‘ÇOK GÜZEL BİR SÜRPRİZİMİZ OLACAK’

ÖSYM’nin LYS sonuçlarını da en kısa zamanda açıklamak için her türlü hazırlığı yaptığının altını çizen Demir, “Bunda da benzer bir çalışma yapılacak. Bundan sonra bütün sınavlarımızda aynı olacak. Çünkü ciddi şekilde sınav sistemimizi organize ediyoruz, bilişim altyapımızı düzenledik. Dolayısıyla bu bizim için artık sıradan bir olay haline gelmiştir. Şu anda tarih vermek mümkün değil. Takdir edersiniz ki 81 ilde yaptığımız sınav, bütün bu evrakın gitmesi gelmesi, onların taranması okunması bir zaman alacaktır. Ancak hedeflediğimiz çok güzel bir sürprizimiz yine olacak, erken açıklama konusunda bir sürprizimiz olacak” dedi.

 


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.