Lys Soru Kitapçığınızı Görmek İster misiniz

yorumsuz
289 kez okundu

Ösym tarafından yapılan açıklamaya göre Lys soru kitapçıklarını adaylar soru kitapçıklarını ve yanıt anahtarlarını verilen internet adresine girerek inceleyebilecek. Ösym tarafından yapılan duyuru şöyle:

DUYURU
(3 Temmuz 2013)

2013 Lisans Yerleştirme Sınavları (2013-LYS):
Soru Kitapçıkları İle Cevap Kâğıtlarının Görüntülenmesi

15-16 ve 22-23 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan 2013 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2013-LYS) ait soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 3 Temmuz 2013 günü saat 16:00’dan itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Temmuz 2013

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.