LYS Tercihlerinde Şunlara Dikkat

yorumsuz
83 kez okundu

LYS Tercihlerinde Şunlara Dikkat!

 

lys-tercihlerinde-sunlara-dikkat

Bu yazımızda en az üniversite sınavları kadar dikkatle ele alınması gereken bir süreçten ve bu süreçte dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz. Yani LYS tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenlerden. Bütün senesini, hatta birkaç senesini bu sınava ayıran öğrenciler ne yazık ki LYS tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenleri bildiği için hatalı tercihler yaparak emeklerini heba edebilmektedir. Bu nedenle tercih yapılmadan önce iyice araştırma yapılmalı, bu konu çok iyi öğrenilmelidir.

Geleceğe Yatırım Yapın, Hayallerinizin Peşinden Gidin

LYS tercihlerinde dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk dikkat edilmesi gereken şey öğrencinin kendi hayali peşinde koşmasına olanak sağlanmasıdır. Ebeveynler bazı bölümleri çocuklarına zorla tercih yaptırmak suretiyle büyük bir hataya düşebilmektedir. Aslında unutulmaması gereken öğrenci için en başarılı ve gelecek garantisi olan bölümün, severek okuyacağı bölüm olduğudur.

Şu Teknik Hatalara Özellikle Dikkat

Tercihler esnasında bazı hatalar var ki bu hataları yapmayan neredeyse yok. LYS tercihleri tarihinde en çok yapılan bu hatalara karşı sizi uyarıyoruz. İlk olarak asla bölümlerin başarı sıralamalarına bakmadan tercihte bulunmayın. Başarılı sıralaması üniversiteye kabul edilmede en önemli kıstastır. Elbette ki üniversitelerin özel kriterleri de olabilir, bunlara da son derece dikkat edilmeli. Kodlama sırasında hata yapmak yine çokça rastlanılan durumlardan. Çok dikkatli kodlama yapmalısınız. Son olarak, üniversite için tercih ettiğiniz şehri iyice tanımadan, o şehirde bulunan üniversiteyi tercih etmemelisiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.