Karaoke Müzikleri

yorumsuz
235 kez okundu

Karaoke Müzikleri

Karaoke Müzikleri geçmiş zamandan günümüze değişim göstererek gelen müzik ile olan bağın sürekliliğini ortaya koyma açısından kendisini göstermektedir. Karaoke yapmak müzik konusunda kendi becerilerini ortaya çıkarmanın bir başka yolu olmaktadır. Söylenen her tarz müzik parçasının sözlerini ezberleyerek enstrümantal ritmi eşliğinde söylenmesi olarak uygulanmaktadır. Daha önceki karaoke müzikleri çalışmalarında sözlerini ezberlediğiniz müzik parçasını parçayı söyleyen asıl sanatçıyı takip ederek söylenmekteydi. Fakat günümüzde müzik indirme programları sayesinde mp3 indir seçeneklerini kullanarak istediğiniz müziğin ister sözleri ile birlikte isterseniz enstrümantal olarak yalın yalın bilgisayarınıza müzik indirme programları kullanarak indirerek karaoke yapabilirsiniz. Karaoke müzikleri sevdiğiniz bir sanatçıyı taklit etme konusunda son derece başarılı çalışmalar yapmanızı sağlayan parçalar olmaktadır.

Bu aşamadan sonra bu alanda araştırma yapan kişilerin açıklamalarına dikkat edilecek olursa öncelikle karaoke müzikleri ve karaoke nedir bu konudaki yorumları incelemek daha mantıklı olmaktadır. Bunun yanında anlaşılması gereken noktalar karaoke anlamı nedir, karaoke nedir, karaoke’nin tarihi gibi bilgileri öğrenmek bu konuda daha bilinçli hareket edilmesini sağlayacaktır. Karaoke Müzikleri Nedir? Karaoke müzikleri, şarkılarda ve tüm müzik eserlerinde vokallerin ve sanatçıların müzikten tamamen ayrılarak sadece melodi haline gelmesiyle oluşan hoş ses grubu olmaktadır. Sade olarak ortaya çıkan müziğin üzerine şarkı sözleri eklenerek yada herhangi bir yerden şarkı sözleri söylenmek sureti ile karaoke müzikleri yapılabilir. Karaoke kendi başına incelendiğinde enstrümantal sesler eşliğinde müziğe uygun olarak bestelenmiş sözleri yada kendi içinizden gelen duyguları bu seslerin üzerine yapıştırarak beraber eşlik ederek şarkı söylemektir.

Karaoke Müzikleri Tarihi Gelişimi Karaoke müzikleri şamasında İlk karaoke makinesinin ortaya çıkışı 1971’de olmuştur. Bu tarihte Inoue Daisuke müzik konusunda yaptığı çalışmalar çerçevesinde geliştirmiş olduğu karaoke makinesini icat etmiştir; bu oluşumun aşamaları incelendiğinde ortaya çıkan durum enteresan bir yapı oluşturduğu görülmüştür. Bir otomobil teybi ile, yanında bir madeni para kutusu ve bir küçük tarzda bulunan amfiyi birleştirerek ortaya çıkmıştır. Bütün dünyada 1980’li yılların önemli fenomenlerinden seçilen ve bilinen biriydi karaoke müzikleri. Son yıllarda görülen ilgi seviyesine bakıldığında ise İstanbul eğlence hayatının vazgeçilmez unsurlarından biri olmuştur karaoke müzikleri. Bayan olsun erkek olsun, günümüzde ritim ve makam seçmeden bütün şarkıların ekrana düşen sözleri eşliğinde, ele geçirilen mikrofonun ve o anda bulunan sahnenin büyüleyici atmosferi içinde büyük bir zevkle şarkıyı en güzel hava yaratarak söylenmektedir.

Karaoke müzikleri yaparken mikrofonunu zevkle tutmanın büyülü hissi herkesi sarmaktadır.. Karaoke müzikleri olarak en büyük faydası ise insanı sevdiği müzikleri söylemesi sayesinde rahatlatmasıdır. Karaoke müzikleri esasında bu şekilde uygulanırken artık günümüzde daha farklı şekilde karaoke müzikleri yapılarak daha pratik bir halde de yapılabiliyor. Bunun en büyük belirgin yapılanı bilgisayar kullanılarak bazı web programları kullanılması yardımı ile yapılan karaoke müzikleri olmaktadır. Karaoke Müzikleri Nasıl Yapılır? Karaoke müzikleri yaparken, bir kağıt üzerinde yazan ya da önünüzde yer alan ekrandan akan sözler eşliğinde şarkıyı söylersiniz. Şarkının melodisi tam istediğiniz tarz müziğin bire bir aynısı olarak verilir. Yani, günlük hayatınızda dinlediğiniz veya eski günlerinizde severek bir daha olsa yine de aynı tarzda olsa çok sevmiş olduğunuz bir şarkıyı sadece müziğiyle enstrümantal olarak dinlediğinizi düşünün.

Sözlerin müziğe eşlik edeceği kısmında siz devreye girersiniz ve şarkıyı siz sözleriyle birlikte söylemeye başlarsınız sizce de daha zevkli bir müzik tarzı ortaya çıkmaz mı? Severek söylediğiniz şarkı, elinizdeki mikrofon sayesinde bulunduğunuz bütün ortam tarafından duyulur. Ancak, karaoke müzikleri esas olan sahip olduğunuz sesinizin güzel olması değildir. Ortamların gerekleri olarak eğlence amaçlı yapılan bir aktivite olmasından dolayı asıl önemli olan ve üzerinde durulan nokta eğlendirici olmasıdır. Sizi ve çevrenizdeki istedikleri tarzda ve seviyede eğlendirebilmesidir. Bunun dışında şarkının sözlerini eğer önünüzde bulunan ekrandan okuyorsanız, şarkıyı söylediğiniz anda kaçırdığınız noktada veya nağmesini hatırlayamadığınız önemli noktada ekranda yazmakta olan sözlerin rengine dikkat edebilirsiniz.

Karaoke müzikleri olarak artık günümüz teknolojilerinin ortaya çıkardığı imkanlar sayesinde artık karaoke müzikleri sadece karaoke yapılan mekanlarda değil, evde kullandığınız bilgisayar programlarıyla, kablolu televizyon kullanımlarında ve uydu yayını yapan kanalların içeriğinde bulunan eğlence programlarıyla ya da akıllı telefona indirilebilen uygulamalarla da yapılabilen müzik eğlence uygulamaları olmaktadır Karaoke Müzikleri Amacı Nedir?

1. Sevdiğiniz bir müzik türünü seçerek eğlenmek,

2. Ortamın sıkıcı havasından kurtulmak amacı ile kalabalık yerlerde veya tek başınıza olduğunuz anlarda stres atmak,

3.Müzik ritimleri sayesinde ve sözleri eşliğinde doğrudan söyleyemediğiniz içinizden geçen duyguları ortaya dökmek için şarkı sözlerini kullanmak.

4. Sahnede şarkı söylemenin heyecanını yaşayarak sürekli dinlediğiniz kişilerin yaşadığı duyguları yaşayarak sahne duygusunun nasıl bir his olduğunu anlamak.

5. Kendinizi karaoke müzikleri sayesinde kısa bir süreliğine de olsa bir müzik starı gibi hissederek ayrı bir havaya girmek.

6. Geçmişten gelen duygularınıza karşılık olarak isteyip de yapamadığınız şarkıcılık mesleğini sahnede kalabalık karşısında içinizden geldiği gibi sevdiğiniz sanatçıların sözlerini içinizde yaşayarak kendinizi bu sanatçıların yerine koyarak müzik yapmak.

Karaoke Müzikleri Yapmak İçin Gerekli Araçları

1. Sesinizi şarkı ile birleştirebilmeniz için mikrofon

2. Kaliteli bir ses sistemi eğer kalabalık bir ortamda karaoke müzikleri yapılacaksa

3. Sözleri çıkarılmış enstrümantal müzik

4. Şarkı sözlerinin geçtiği ve rahatlıkla okuma imkanı sunacak bir ekran

5. Kalabalık ortamda karaoke müzikleri yapılacaksa Kareoke makinesi


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.