Evde Çocuklarla Yapabileceğiniz Etkinlikler

yorumsuz
723 kez okundu

Küçük çocuklarınızın özellikle yürüme becerisini geliştirmeye yönelik olarak düşünebileceğiniz bazı etkinlik örnekleri. Çoğu anne babalar evde çocuklarla eğitsel olarak neler yapabilirim diye fazlasıyla düşünmektedir. Bu yazı ile evde küçük çocuklara eğitsel olarak neler yaptırabilirim düşüncesinde olanlara yardımcı olabilir.

ev-etkinlikleri-1Çocuklarınızın yürüme becerilerini geliştirmek için kullanabileceğiniz bir etkinlik olarak düşünülebilir. Yürüme arabasından sıkılan ve yürüme arabasını her zaman destek olarak düşünmesini önleme yöntemlerinden de birisi olabilir market arabasıyla alış veriş etkinliği.

ev-etkinlikleri-3Küçük çocukların hem ayakta sağlam durmalarını hem de sağlam oturabilmelerini sağlayacak etkinlikler. Evinizdeki rulolarla hedef vurma, kılıç oyunu, uzandığında yetişebileceği yüksekliğe koyduğunuz bir cisme yetişebilme gibi oyunlar oynayabilirsiniz. Yapabileceğiniz başka bir etkinlik ise, ruloların resimde görüldüğü gibi düzenlenmesidir. Bunun için en alt ruloların yuvarlanmasını önleyecek desteği unutmayın.

ev-etkinlikleri-6Evinizdeki atık şişeler ve balonlarla çocuğunuzun renkleri tanıma becerisini geliştirici çalışmalar yapabilirsiniz. Bunun için ağzı açık şişelerle ve aynı renk kapaklarını karışık olarak verin ve çocuğun rengine uygun olarak kapakları kapatmasını isteyin. Bu çalışma aynı zamanda küçük kas gelişimine yönelik de bir çalışmadır.

ev-etkinlikleri-4Rengarenk balonlarla yapacağınız çalışma da renkleri tanımaya ve aynı zamanda konsantrasyon geliştirmeye yönelik bir etkinliktir. Balonları yükseğe asarak çocuğun elindeki renkteki balonla asılı balonlar arasından aynı renkteki balonu bularak vurması. Aynı çalışmayı balonları yere dizerek de yapabilirsiniz.

Küçük çocuklarınızla evde yapabileceğiniz başka etkinlik örneklerine ilişkin resimler.

ev-etkinlikleri-5 ev-etkinlikleri-2


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.