Okul Öncesi Eğitim Nedir

yorumsuz
378 kez okundu

Okul Öncesi Eğitim Nedir

 

okul-oncesi-egitim-nedir

0-6 yaş gurubu çocukların okula gitmeden önce Anne ve Babalarından aldıkları destek oldukça önem taşımaktadır. Çocuğun ilk Öğretmeni her zaman Anne ve Babasıdır. Bu nedenle okul öncesi çocuğun gelişimi ve eğitimi ebeveynlerden sorulur. Anne çocuğunu şefkatle sever. Hiçbir eğitim Annenin çocuğuna sağlamış olduğu sevgi kadar değerli olamaz. Bu nedenle anne çocuğuna verdiği sevgi ile onu en iyi şekilde geleceğe hazırlar.

Annenin ve Babanın bu konuda rolleri oldukça büyüktür. Okul öncesi çocuğun anaokuluna başlamadan önce elinin kalem tutması hatta boyama yapması oldukça önemlidir. İlk eğitim aileden gelir daha sonra bu eğitimin devamı okuldan sağlanır ve yine ailenin desteği ile bu eğitim sistemi en iyi şekilde kazanılarak başarıya kadar gider. Çocuk gelişiminde eğitimin önemi ve rolü oldukça büyüktür. Okul öncesi eğitim, çocuğun ilk başarısıdır. Diyelim ki çocuk anaokuluna gittiğinde her etkinliğe katılıyor ve bunun başarılı bir şekilde yapıyorsa okul öncesi eğitiminde aldığı destek bu başarıya vesile olur.

Her anne ve Babanın çocuğuna yeterli ilgiyi sağlaması ve gerekli ihtiyaçları ve eğitimi için destekte bulunması gerekir. Bunun için Okul öncesi eğitimin çocuğun almasını sağlamak ve bütün gerekli işlemleri yapmak gerekir. Bu çocuğun ileri ki yaşantısında daha başarılı olmasına vesile olacaktır. Başarılı bireylerin çoğu genelde okul öncesi eğitim ile bir yerlere gelmişlerdir.Çocuğun eğitimi ve başarısı sizin elinizdedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.