Ortaokul Performans Ödevleri

yorumsuz
1.241 kez okundu

Ortaokul Performans Ödevleri

Öğrenciler bildiğiniz gibi, MEB yönetmeliğine uygun olan bütün derslerden performans ödevleri alarak, dönem içerisinde aldığı ödevi, o dönem içerisinde teslim etmesi gerekmektedir. Her iki dönem için en az 1 olmak üzere performans ve proje ödevleri alınmaktadır. Ödevler her öğrenci tarafından tek tek yapılabileceği gibi, belirlenmiş gruplar halinde de yapılması mümkün olmaktadır. Fakat her öğrencinin ya da her grubun yapması gereken proje, performans ödevinin farklı olması gerekmektedir. Proje konuları ya da ödevleri, ait olduğu dersin konularından her hangi birinden tercih edilebilir. Yine 1 ünitenin kapsadığı bir ödevde olabileceği gibi tek bir konuya da ait olabilir.

Öğrencilerin tercih edeceği proje ödevleri ise dersin öğretmeni tarafından kabul edildiği durumlarda yapılabilecektir. Bunun yanı sıra öğrenciler ya da öğrencilerin oluşturduğu gruplar için, Ortaokul performans ödevleri öğretmen tarafından da seçilebilecektir. Ödevlerin değerlendirilmesi Ders konularından tercih edilen proje ödevleri, dersin öğretmeni tarafından belirli ölçütler ele alınarak kontrol edilip değerlendirilecektir. Yönetmelik tarafından belirlenmiş ölçütler, öğretmenler tarafından uygulanarak, herkes için eşit bir değerlendirme sistemi kullanılır. Yine bilinmesi gerekir ki, öğrencilerin yapmış olduğu ödevler, eğer ki yarışmalarda başarı elde eder ise doğrudan ders notuna da etki etmesi mümkündür. Olumlu olarak notlarında direkt olarak artış görmek elbette ki öğrenciler için bir hediye olarak değerlendirilecektir.

Dönemlik proje ödevleri Bahsedeceğimiz Ortaokul performans ödevleri dönemlik olarak yapılıyor. Tercih edilecek olan ödevlerin ölçüleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olurken, kurum yönetmeliği maddeleri arasında yer alan 50. Madde kapsamında tüm gerekli bilgiler detaylı olarak verilmiştir. Eğer ki konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kurum yönetmeliği 50. Madde içeriğinde sorularınıza yeterli yanıtlar yer alacaktır. Her öğrencinin her dönem için bir proje ödevi alması zorunluluğu bulunmaktadır. Genel olarak ilgi duyulan ve sevilen derslerden proje ödevi almak, öğrenci için daha keyifli olacaktır. Böylelikle proje ödevi daha verimi bir şekilde tamamlanacak ve yarışmalara katılacaksa eğer, istek ile yapılmasından kaynaklı kazanma şansı daha yüksek olacaktır.

Sevilen bir ders için yapılan Ortaokul performans ödevleri elbette ki detaylı olarak ve istekle oluşturulacaktır. Bu durum da elbette ki projenin daha verimli bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacak. Eğer ki diğer konularda, sınavlar, özel eğitimler, TEOG gibi konularda da bilgilere ulaşmak istiyorsanız, web adresimizden bazı başlıklar altında içeriklere ulaşabilmeniz mümkündür. Güncel olarak içeriklerimize göz atarak, bilgi sahibi olabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.