Online Eğitim İle Kolay Öğren

yorumsuz
824 kez okundu

Online Eğitim İle Kolay Öğren

Eğitim sisteminde bazı yenilikler yapılırken, her ne kadar tüm okullarda olmasa da, milli eğitim bakanlığı müfredatına uygun olarak tasarlanan bilgisayar destekli programlar ile online etkinlikler oluşturulmaktadır. Böylelikle öğrenciler hem öğreniyor hem eğleniyor. Genel olarak ilkokul öğrencilerde, ders çalışırken bir sıkılma durumu ortaya çıkarken, verimli bir çalışma sağlayamıyorlar. Bundan kaynaklı olarak bazı online eğitim setlerinden faydalanmak daha mantıklı oluyor. Öğrenciler, bu programları kullanarak bilgisayar başında vakitlerini daha verimli geçirebilmektedir. Ders çalışma isteği en azından bu şekilde aşılanabilecek olurken, online eğitim ile kolay öğren özellikleri verilerin de oldukça memnun kaldıkları arasında.

Online etkinlik içerikleri nelerdir? Aslında online etkinlik dediğimizde aklımıza pek çok farklı alternatif gelebilmesi mümkündür. İlköğretim öğrencileri, ortaöğretim ve lise öğrencileri için uygun müfredatlar ile hazırlanan bu etkinliklerde, konu anlatımları, testler, bulmacalar ve daha pek çok çok farklı etkinlik bulabilmek mümkün olmaktadır. Hem eğlenceli olurken hem de online eğitim ile kolay öğren özelliği ile öğrenciler zamanlarını daha verimli geçirebilmektedir. İlk olarak konu anlatım videoları, animasyonları ve metinlerine göz atarak konunun içeriği öğrenilebilir. Sonrasında ise konu ile alakalı konu testlerine göz atılarak, öğrencilerin kendini test etmesi, eksikliklerini görmesi hedeflenebilir. Sonrasında ise yine konu ile alakalı hem eğlenmek hem de öğrenmek için bulmacalar çözülebilir.

Böylelikle bahsedilen online etkinlikler de öğrenciler için oldukça keyifli ve faydalı olurken, derslerini de severek, anlayarak öğrenmelerini ön plana çıkaracaktır. Online etkinlik faydaları Yukarıda belirttiğimiz gibi online eğitim ile kolay öğrenme imkânı bulunacaktır. Normal şartlarda bir öğrencinin, uzun uzun konu anlatımlarına göz atması bazı durumlarda sıkıcı gelebilmektedir. Fakat bahsedilen bu etkinlikler sayesinde, konuları daha rahat öğrenmeleri ön plana çıkacaktır. Konular, öğrencilerin sınıf düzeylerine göre hazırlanırken, okumaları akıcı olması üzerine müfredata uygun olarak da hazırlanmaktadır. Bu da öğrencilerin ders çalışmalarında sıkıcı dakikalar yerine, konunun sonunda bulunan bulmacalar ile konuları pekiştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Ücretsiz etkinlikler Her ne kadar ücretli etkinlikler bulabilmekte mümkün olsa da, yine bu kapsamda ücretsiz online etkinliklere de ulaşabiliyorsunuz. Bazı okulların desteklediği üyelik kartlar ile birlikte sisteme üye olmak mümkün olurken, yine web adresimiz üzerinden bu konuda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz etkinlikler sunan bir web adresinden, yine kampanyalar ve diğer ücretli etkinliklere de ulaşarak, kendinizi daha fazla geliştirebilir, daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz. Ortaokul performans ödevleri, projeler ve daha fazlası için bizleri takip etmeye devam edebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 6 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.