Teog İçin Özel Eğitimler

yorumsuz
313 kez okundu

Teog İçin Özel Eğitimler

Bilmeniz gerekiyor ki, daha öncesinden liselere geçiş için seviye belirleme sınavları ( SBS ) yapılmaktaydı. Sonrasında sistemde yapılan değişiklikler ile birlikte ortaokul öğrencileri toplamda 12 adet sınava tabi tutuldu. Bu sınav ise ismi TEOG olarak değiştirilirken, öğrencilere sunuldu. Bu sınav ile birlikte toplamda merkezi olarak 6 sınav ön plana çıkmaktadır. Sınavlar aşağıda ki gibi olurken, TEOG için özel eğitimler de verilirken, öğrencilerin bu sınavı kazanması konusunda destekler alınmaktadır. TEOG merkezi sınav dersleri Merkezi olarak yapılan 6 ders sınavı hakkında bilgiler şöyledir.

• Türkçe

• Matematik

• Fen ve Teknoloji

• T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük

• Yabancı Dil

• Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Merkezi olarak yapılan ortak sınavlar 1. ve 2. Dönem olmak üzere ayrılmaktadır.

İlk dönem 6 ve yine ikinci dönem 6 olmak üzere, toplam 12 adet sınav öğrencilere sunulmaktadır. Ortak yapılan sınavlarda 20 soru sorulurken, sorular ise çoktan seçmeli olarak öğrencilerin karşısında yer alıyor. Hafta içi iki gün olarak ayarlanan günlerde yapılan sınavlar, gün içerisinde 3 adet sınav şeklinde gerçekleştirilmektedir. Her öğrenci kendi okulunda bu sınavlara girerken, bazı özel durumlarda bunlarda değişiklik olabiliyor. Bu konuda gerekli kurumlardan bilgi alınabilirken, öğrencilerin sınavlarda daha iyi bir performans göstermesi adına verilen TEOG için özel eğitimler öğrencilerin öğrendiklerini sınavlarda uygulayabilme yeteneklerini geliştirmektedir.

Özel eğitim kurumları Özel eğitim kurumları, öğrencilere verdiği eğitimler olarak, konuların öğrenilmesi, pekiştirilmesi, tarama testleri, değerlendirme sınavları, yazılı ve online sınavlar olmak üzere hizmetler vermektedir. Bu hizmetler ile birlikte elbette ki öğrenciler TEOG için özel eğitimler alarak, sınava yönelik bir hazırlık içerisine giriyor. Eğitim alınan kurum, öğrencilerin sınava yönelik öğrenme yetilerini geliştirirken, öğrendiklerini de yapılan çoktan seçmeli sınavlarda nasıl uygulayacağı yönünde de zamanlarını iyi değerlendirebilmeleri adına destek oluyorlar. Elbette ki bir konuyu bilmek ne kadar önemli ise, karşılarına çıkan soru çeşitlerinde o konuyu hatırlamak ve doğru yönden soruda ilerlemekte kadar önemlidir.

Her ne kadar konu en iyi şekilde öğrenilse de, eğer ki sınav teknikleri bilinmez ve çoktan seçmeli sınavların çözüm teknikleri öğrenilmez ise vakit yetersiz kalabilmektedir. Eksikliklerinizi tamamlıyor Plansız çalışmak, maalesef eksikliklerinizi görmeniz konusunda olumsuz etkiler vermektedir. Bundan kaynaklı olarak eğitim alacağınız kurum öğrencilere bir düzene uygun eğitim verirken, öğrenilen konularda eksikliklerini öğrenebilmeleri üzere değerlendirme sınavları sunmaktadır. Bu sınavlar doğrultusunda da eksiklikler ve öğrenilmeyen noktalar analiz edilerek, ara ara tarama testleri ile de seviyeler ölçülmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 2 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.