Sosyal Kulüpler

yorumsuz
254 kez okundu

Sosyal Kulüpler

 

Okullarımızda eğitim ve öğretimin yanı sıra öğrencilerin eğlenerek bilgi sahibi olması da artık okullarda mümkündür. Genellikle sosyal etkinlik olarak bilinen sosyal kulüpler birçok alanda eğlenceli bir öğrenim şekli olarak bilinmektedir. Özellikle oyun şeklinde yapılan etkinlikler öğrencilerin sıkılmasını engelleyerek severek bir şeyleri öğrenme yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sosyal kulüpleri arasında birçok bilimsel konu da yer almaktadır.

Bu konulardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

• Teknoloji kulübü

• Gezginler kulübü

• Sosyoloji kulübü

• Bilgisayar kulübü

• Edebiyat kulübü

• Folklör kulübü

• Tarih kulübü Bu şekilde daha birçok alanda düzenlenen sosyal kulüpler sayesinde öğrenciler zamanlarını daha önemli şeyler için harcadığı doğrudur.

Bildiğimiz gibi bu kulüpler konusuna göre ayrılarak daha ayrıntılı şekilde yorumlanmaktadır. Kendimizi ifade edebileceğimiz bir etkinlik İnsanlar kendilerini daha yakın hissettikleri bir alanda sohbet etmek ister. Bunun için elimizde bir iman var artık okullarımızda katılabileceğimiz ve eğitim alanında da kendimizi geliştireceğimiz birçok sosyal alanda düzenlenen kulüpler bulunmaktadır. Kendinizi geliştirmek istediğiniz veya bilgilerinizi paylaşmak için ayrılan kulüpler ile eğlenceli zamanlar geçireceğiniz etkinlikler yapmak da mümkündür. Bu etkinlikler öğrenciler kendilerini ifade edebilecekleri bir ortamda bulunarak psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmektedir. Seçtiğimiz herhangi bir sosyal aktiviteye katılarak eğlenceli zamanlar geçirmek için artık okullarda mümkündür. Bu şekilde daha geniş bilgi sahibi olan bir birey yetiştirmek elimizde oluyor.

Tarihi alanlarda çalışmak ne demek Okullarda sosyal kulüpler arasında yer alan tarih kulübü sayesinde artık tarihimizden fikir sahibi olmaktayız. Bu tarih kulübünün oluşma amaçlarından en önemlisi, tarih de olan olaylardan özel ve önemli gün ve olaylar hakkında fikirlerimizi ortaya koyarak çalışmalar düzenlemektir. Bu tarih kulüpler sayesinde tarih bilgimizi daha bilinçli hale getirerek belki de tarihi bilgilerimizi daha geliştirmeye yönelik yapılan çalışmalardır. Herkes için tarihimiz hakkında bilgi sahibi olmak önemli bir yere sahiptir. Her insanın bilmesi gereken geçmişte yaşananları daha akılda kalıcı şekilde öğrenmek için bu şekilde bir öğrenme alanı oluşturma fikri ortaya çıkmıştır. Tarihi hakkında bilgi sahibi olan yetişkin bireyler ile daha iyi bir yaşam alanı oluşturabiliriz. Öğrenciler arasındaki sosyalleştirmeleri artırmak amaçlı Tarih bilinci oluşturmak ve daha geliştirmek amacıyla düzenlenen tarih kulüpleri öğrencilerin faydalı bir şeylerle uğraşması yönünden faydalı olmuştur.

Tarihimiz hakkında kendimizi geliştirip yeni bilgiler edinmek için kurulan kulüplere ücretsiz katılmak mümkün olduğu gibi birçok etkinliğe de katılabileceğiz. Birçok etkinlik ve kültürel faaliyetler ile hem sosyal bir hayat hem de bilgi sahibi olacağınız kulüplere katılmak öğrencilere katkı sağlamaktadır. Bu faaliyetler arasında tarihi alanda konferanslar, sempozyumlar ve bilimsel kurslar gibi birçok etkinliği yanı sıra ücretsiz kurslar sağlayan okullar bulunmaktadır. Önemli günlerde gidilecek tarihi alanların ziyareti de bilgilenmenizi daha akılda kalıcı şekilde gelişmelerle sağlamış olduğu için genelde bu şekildeki turlar her zaman düzenlenmektedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 5 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.