Sosyal kulüplerin önemi

yorumsuz
494 kez okundu

Sosyal kulüplerin önemi nedir?

 

Eğitimin şüphesiz farklı yönleri ve yöntemleri mevcuttur. Dört duvar arasında ki bireye, meslek kazandırma, özel beceri kazanmaya yönelik yapılan çalışmalar örgün eğitim olarak nitelendiriliyor. Bir anlatıcı eşliğinde süregelen klasik okul yani. Hangi alanda eğitim alıyor olursanız olun okulun genel yapısı budur. Peki alan dışında merakınız ne olacak? Okul yeterince size tecrübe kazandırıyor mu? Kendi gelişimizi farklı yönlere çekebilir misiniz? İşte tüm bu soruların karşılığına sosyal kulüplerin önemi geliyor. İş tecrübesi kazanmak E stajyer ne işe yarıyor, dediğinizi duyar gibiyim. Sosyal kulüplerin önemli yanı da burada zaten. Staj sürecinin tüm eksikliğini bu şekilde minimuma indirgeyebilirsiniz. Stajyerlik yapılması gereken zorunlu bir şeydir, ne kadar istekli olursanız olun çevreniz çoğu zaman sizin istediğiniz gibi olamayabiliyor işte burada sosyal kulüpler size yardımcı olabilir. Daha istekli, daha meraklı, sizin gibi düşünen insanlardan oluşan bir çevre size daha çok yarar sağlayacaktır şüphesiz.

Böylece sizi anlayan topluluklarla ve ortak noktalarınızın bol olduğu insanlarla tanışma fırsatını da yakalamış olursunuz. Sosyal kulüplerin önemi, Her şey karar vermekle başlar, bunu unutmamalısınız. Kendimizi geliştirmek Okuduğunuz alan ne olursanız olun, insanoğlunun öğrenme temelini merak oluşturur. Kimi zaman bu merak farklı alanlara kayabilir, bu çok doğal. Bulunduğunuz alan ise merakınızı yeterince gideremeyebilir. Bu konuda sosyal kulüpler size oldukça fayda sağlayacaktır. Örneğin, programlama dillerini öğrenebilir, grafik tasarım ile kendi tasarımlarınızı hazırlayabilir, fotoğrafçılıkla da heyecan verici enstantane yakalayabilirsiniz. Tüm bunları sizin gibi düşünen insanlarla yapmak çok daha eğlenceli ve eğitici olur. Böylece hayata farklı bir pencereden bakabilir ve kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

Sosyalleşmek Sosyal kulüplerin önemi de işte burada diyebilirim. İnsan sosyal bir varlık olduğuna göre iletişim bizim temel becerimizdir. Bu konuda giderek asosyalleşen hantal eğilime karşı sosyal kulüpler bize oldukça yardımcı olacaktır. Bir araya gelen topluluktan iletişim doğar cümlesi yerine, aynı düşünceyi paylaşan bir topluluktan iletişimden fazlası doğar demek istiyorum. Sosyal kulüplerin okullardan ayrılan yanlarından biriside daha eğlenceli olması. Bu sizin sosyal, bunla beraber alanınızdaki eğitimize de dolaylı olarak pozitif etkisi olacaktır. Okul hayatınıza noktayı koyduğunuzda ne yaptım sorusuna birden fazla verecek cevabınızla beraber genişletilmiş sosyal çevre, iş hayatınıza atıldığınız da daha az sorunla karşılaşacaksınız. İşte burada sosyal kulüpler sizi ekstra olarak geliştirecektir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 6 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.