NART

yorumsuz
509 kez okundu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), mevcut tarifeler ve mevzuat üzerinde sıklıkla düzenlemeler yaparak, elektrik fiyatlarını değiştirir. Ancak sıklıkla yapılan bu düzenlemeler, şirketlerin yeni mevzuatları takip etmesi ve bunlara uyum sağlamasında sıkıntılar yaşatır.

İşletmelerin en temel ve maliyetli olan girdisi enerjidir. Bu girdinin ekonomik olarak satın alımı, işletmenin maliyet kalemlerinde ciddi bir düşüş gösterecektir. Bu durumun ürünün fiyatına etkisi nedeniyle, işletmenin global piyasada rekabet etme şansı daha da artacaktır. Etkin bir tarife yöntemiyle, kendi trafosu üzerinden elektrik alan işletmelerin bile, neredeyse 5%’e yakın tasarruf elde etmesi mümkün olmaktadır. Ancak dediğimiz gibi, bu tarifelerin farkına varılması için mevzuatın ciddiyetle takip edilmesi, düzenlemelerden işletmelerin haberdar olması gerekir. İşletme yöntemim yapıları incelendiğinde, herkesin günlük rutinde çok fazla birinin günlük iş rutinlerini aksatmadan bu takibi yapması imkânsızdır diyebiliriz. Bir yandan tarifelerde ve mevzuatlardaki değişimler, diğer yandan işletmelere yapılan ek binalar- tesisatlar nedeniyle enerji tüketimlerinde yıllar itibariyle meydana gelen değişimler, mevsimsel etkiler firmaların enerjiyi yönetmelerini güçleştirir. Bu nedenle enerji tarifelerinin yönetiminde bizim gibi danışmanlar devreye girmektedir.

Enerji Verimlilik Çalışmalarında İlk Yapılacak Çalışma Enerji Tarifelerini Yönetmektir.

Şirketlerin maliyet kalemleri incelendiğinde, toplam maliyet içerisinde enerji kaynaklı maliyetlerin yeri oldukça fazladır. Şirketlerin enerji tarifelerini yöneterek, indirimli elektrik elde etmesi konusu 2016 yılında ortaya çıkmıştır. Bu tarihten beri bu konuda danışmanlık hizmeti veren Nart Enerji, ülkemizin farklı coğrafi konumlarında, farklı dağıtım bölgelerinde olan işletmelerine memnuniyetle hizmet sunmaktadır. Enerji Tarifesi Danışmanlığı Nart Enerji; piyasada bu konuda tecrübeli olan, uzman olan ekibiyle çalışan şirketlerden biridir.

Şirketler enerji yönetimi konusunda bazı çalışmalar yapmaktadır. Örneğin, kullandıkları ampulleri tasarruflu olanlar ile değiştirmektedir; makine motorlarında sürtünme ve ısı kayıpları nedeniyle meydana gelen kaçakları azaltma yoluna gitmekte, gerektiğinde makinelerin motorlarını değiştirmektedir; binanın dışını uygun yalıtım malzemeleriyle kaplayarak ısınma giderlerini azaltmak istemektedirler. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Ancak tarifeler konusunda olan yasadan faydalanma adına bir şey yapılmamış ise, işletmede yapılan önlemler, yapılan düzenlemeler ve verimlilik çalışmaları enerji yönetimi alanında hep eksik kalacaktır. Teknolojinin tüm imkânlarından faydalanacak şekilde inşa edilmiş akıllı binalar bile, elekrik tarifesi etkin yönetilmediği için enerjiye yüksek bedel ödemektedirler.

Mevzuatların İzin Verdiği Tüm Fayda Ve Teşviklerden Faydalanıyoruz.

Elektrik tarife danışmanlığı aldığınız andan sonra, aramızda yaptığımız sözleşme sonrasında firmanızın faturalarını ve enerji kullanım düzeyini uzaktan okuma sistemiyle takip altına alırız. Şirketin enerji bedelleri için, en optimum noktada kalabilmesi için, enerji mevzuatlarının izin verdiği tüm fayda, muafiyet, teşvik vb. faydaları harekete geçirerek yönetiriz. Enerji Yönetimi konusundaki tüm işlerinizi Nart Enerji olarak devralır, size istediğiniz periyotlarda inceleme raporları sunarız. Sizin hedefiniz, mümkün olan en düşük fiyatla elektriğinizi temin etmek, bizim hedefimiz ise, sizi bu hedefe ulaştırmaktır.

Sitemizi inceleyerek bizim hakkımızda fikir sahibi olun, bu konularda yeterlilik taşıdığımıza inanıyorsanız, bizi arayın ve mevcut yasalar, mevzuatlar çerçevesinde güncelliği takip ederek, indirimli elektrikten faydalanın.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 10 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.