İkinci Dünya Savaşı

yorumsuz
434 kez okundu

İkinci Dünya Savaşı

 

 

Sizlere ikinci savaşı hakkında bilgiler vereceğim. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. İkinci dünya savaşı sebepleri ve sonuçları ile birlikte yazalım. Savaşın sonucu olduğu zaman Almanya ile antlaşma yapılmıştır. Bu antlaşmadan sonra da Japonya Çine saldırmıştır. Sonrasında sırasıyla İtalya Habeşistana saldırdı. Dünya barışı da bir türlü sağlanamadı. Miher grubu diye bir grup başlamıştı. Bu grup da şunlardan oluşmaktadır. Japonya Bulgaristan ve Almanyadır. Müttefik grubu da şunlardan oluşmaktadır. Rusta Fransa ve İngiltere olmaktadır. Amerika savaşa katıldığı için tüm her şey değişmiştir. Bunu sakın unutmayınız. İlk başta Almanya savaşı için bir şekilde götürmektedir. Ama Almanya daha sonra bu savaştan çok darbe almıştır.

İkinci dünya savaşının sonuçları da açıklamaya geldik. Savaşı Amerika ve İngiltere kazanmıştı. Ama Atlantik bildirimine uymamıştı. Hem Balkanlarda ve hem de orta Avrupa da yönetimler kurulmuştur. İkinci dünya savaşından sonra komünizm yayıldı. Sonra da faşizm bitmiştir. Ama komünizm hızla yayılmıştır. Ülkelere ise askeri olarak yardımda bulunacaklardı. Ayrıca bizim ülkemize de para yardımı da yapılmıştır. Bin dokuz yüz doksan bir tarihine kadar da soğuk savaş olmuştur. Bağımsız olanlarda Cezayir mısır ve pakistandır. Ekonomik yönden zayıflayanlarda Fransa ülkesi ile İngiltere ülkesi olmaktadır. Bin dokuz yüz kırk beş tarihinde BM kuruldu. İkinci dünya savaşı hakkında bilginiz yoksa bu siteden bu tür konulardan alabilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Dünya savaşında Türkiyenin tutkunu hakkında da bilgileri yazmaya başlayalım. Bizim ülkemiz ise savaşa girmek istiyordu. Almanya ile dostluk kuruldu. Bin dokuz yüz kırk üç tarihinde İngiliz başkanı Adanaya gitmiştir. Bin dokuz yüz kırkı dört tarihinde ülkemiz Amerikaya yanaşmıştı. Dokuz ağustosta da savaş sona erdi. Ülkemizde kötü savaşlar bulmadı. Birleşmiş milletler bin dokuz yüz kırk beş tarihinde kurulmuştur. Genel kurulda da beş adet temsilcisi yer almaktadır. Ama yalnızca bir oy verebilir. Bir oydan fazla asla veremezler. Güvenlik konseyinde de on beş adet üyeler vardır. Bu üyelerden sadece beş tanesi büyük devlettir. Kalan 10 üye ise genel kurul üyeleridir. İki yılda bir seçilmektedir. Karar verilmesi için de dokuz oylama yapılır. Ekonomik ve sosyal konseyde ise elli dört üye vardır. Adalet divanı on beş adet yargıcı vardır. Üç yılda bir seçimler yapılır. İnsan hakları konseyinde kırk yedi üyeler vardır. NATO konseyleri iki adettir. Sivil kanat ve askeri kanattır. Sivil kanatları on yedi üyeler ve askeri kanatlarda üyeler on yedi üyedir.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler:
Eklenme Tarihi: 14 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.